Microsoft se přidal k Applu a Googlu, v Rusku si jeho produkty nekoupíte

Logo společnosti Microsoft

Vojenský konflikt na Ukrajině se Rusku začíná šeredně nevyplácet. Poté, co přestal na území Ruské federace prodávat svá zařízení Apple a Google omezil či úplně zastavil některé své služby, se nyní po jejich bok řadí další technologický gigant – Microsoft. V blogovém příspěvku prezident společnosti Brad Smith potvrdil „pozastavení prodeje všech nových produktů a služeb v Rusku.“

Microsoft Surface Laptop 4 2
Služby a produkty od Microsoftu jsou odteď v Rusku nedostupné

Microsoftu bohužel nebyl příliš sdílný co se týče finančních dopadů na jeho vlastní podnikání. Stejně tak nevíme, jaký vliv bude mít ukončení prodeje zařízení a služeb na stávající smlouvy. Je nicméně pravděpodobné, že je nečekají žádné radikální změny. „Úzce spolupracujeme s vládami Spojených států, Evropské unie a Velké Británie a v souladu s vládními rozhodnutími o sankcích zastavujeme spoustu aktivit v rámci našeho podnikání v Rusku,“ dodal Smith.

Rusko bojkotují také vývojáři Cyberpunku 2077

K bojkotu Ruska a jeho spojenců se v posledních dnech přidává čím dál více firem. Mezi nimi je například i polské videoherní studio CD Projekt Red, které pozastavilo prodej svých megahitů Zaklínač 3 a Cyberpunk 2077, či distribuční služba GOG, která na území Ruska a Běloruska pozastavila provoz.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku