Domů » Bleskovky » Microsoft zveřejnil detaily o Windows 10 S Mode: upgrade na plnou verzi bude zdarma

Microsoft zveřejnil detaily o Windows 10 S Mode: upgrade na plnou verzi bude zdarma

Loni v květnu Microsoft představil systém Windows 10 S, který neumožňuje instalaci aplikací z třetích zdrojů (mimo Store), zato má nabídnout vyšší bezpečnost, výkonnost a také usnadněnou konfiguraci více zařízení najednou. Systém byl určen především do školního a firemního prostředí, brzy s ním bude chtít Microsoft prorazit na klasických počítačích pro spotřebitele.

Microsoft totiž oficiálně potvrdil měsíc starou spekulaci, že namísto Windows 10 S bude každá standardní edice (Home, Pro, Enterprise) existovat i ve variantě „S Mode“. Výrobci zařízení si patrně budou moci zvolit, zda S Mode ve svých zařízeních aktivují, či nikoliv; budoucí podmínky pro výrobce však Microsoft zatím nezveřejnil. Uvedl však důležitou informaci, že S Mode bude možné u všech edicí bezplatně deaktivovat a to po neomezený čas. První zařízení s Windows 10 s aktivovaným S Mode mají přijít v následujících měsících.

Microsoft údajně k přeměně Windows 10 S na mód pro jednotlivé edice přešel z důvodu srozumitelnosti pro uživatele. Windows 10 S v současné podobě našly uplatnění na více než 20 zařízeních, přičemž jejich uživatelé údajně zaslali Microsoftu pozitivní zpětnou vazbu, zejména na vysokou bezpečnost, rychlejší bootování, lepší výdrž na baterii a konzistentní výkon po celou dobu používání. Microsoft očekává, že si většina zákazníků S Mode oblíbí, ovšem k tomu bude potřebovat jeden drobný detail – naplnit Windows Store kvalitními aplikacemi.

Windows 10 S není jenom o nepodpoře aplikací mimo Store, omezení je více

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Procc.. nikdo to nechce, nikdo se po tom neptal, ve store nic neni, aby to davalo smysl… proc to MS dela

  2. Joe Belfiore – to je génius dnešní doby. V učebnicích se o něm budou učit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).