Domů » Bleskovky » Microsoft na příští rok chystá nové webkamery. Budou fungovat i jako náhrada za Kinect?

Microsoft na příští rok chystá nové webkamery. Budou fungovat i jako náhrada za Kinect?

Nový rok se nezadržitelně blíží a tak je jen přirozené, že začínají vyplouvat informace o chystaných zařízeních, jejichž premiéry se dočkáme právě v roce 2019. Většina lidí se asi těší především na nové smartphony, někdo je možná zvědavý také na novou podobu Xboxu.

Jen málokdo však asi do svého očekávání zahrne webkamery. Microsoft nicméně po několika letech plánuje v příštím roce přijít na trh právě s tímto druhem příslušenství. Vypadá to však, že nepůjde jen o nudnou klasiku.

Kinect v novém kabátku?

Podle nemnoha dostupných informací Microsoft připravuje vydání dvou variant webkamery. Jedna by měla být určena pro firemní sféru, zatímco ta druhá pro běžné domácnosti. O firemní verzi v podstatě nic nevíme, a tak se zaměříme na tu domácí.

První zajímavou informací je, že by mělo jít o webkameru snímající v rozlišení 4K, což pořád není úplně standard. Kamera navíc bude podporovat biometrické ověřování Windows Hello, takže umožní odemykat počítač obličejem. Webkamer s touto technologií jsme již sice mohli vidět celou řadu, ale zatím šlo vždy buď o integrovanou verzi, nebo řešení alternativního výrobce. Samostatná webkamera přímo od Microsoftu s touto technologií však dosud představena nebyla, půjde tak o premiéru. Bude tedy zajímavé porovnat, jestli se implementace technologie bude nějak lišit od dosavadních modelů.

Kinect končí. Jeho odkaz ale bude dál žít v iPhonu X

Ještě zajímavější schopnost kamery by se však měla projevit po připojení ke konzoli Xbox. Vypadá to, že nová webkamera totiž bude umět do značené míry fungovat jako Kinect. Pravděpodobně tedy uvidíme podporu ovládání gesty a současné informace naznačují, že by neměla chybět ani schopnost rozpoznávání několika osob najednou. Jednalo by se tak o důstojnou náhradu Kinectu, který byl koncem roku 2017 ukončen a dnes již toto kdysi velmi populární příslušenství pro Xbox nezakoupíte.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).