Domů » Bleskovky » Kinect končí. Jeho odkaz ale bude dál žít v iPhonu X

Kinect končí. Jeho odkaz ale bude dál žít v iPhonu X

Kdysi velmi populární senzor pohybu Kinect k herní konzoli Xbox 360 (a následně i One) po sedmi letech končí. Microsoft oficiálně oznámil ukončení výroby a až vyprodá skladové zásoby, bude s doplňkem, jenž se v roce 2011 zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejrychleji se prodávající uživatelské zařízení, úplný konec.

Za rozhodnutím stojí v dnešní době již v podstatě neexistující zájem o Kinect, jehož popularita se začala propadat nejvíce s nástupem Xboxu One. Kinect jako takový sice končí, ale jeho technologie žijí dál. Microsoft poznatky z jeho vývoje využil ve svých brýlích pro rozšířenou realitu HoloLens a jisté prvky se dostaly také do rozpoznávání obličeje Windows Hello.

Logo dnes již neexistující izraelské společnosti stojící za originálním Kinectem

Zatímco použití v projektech Microsoftu není nijak překvapivé, málokdo by asi hledal stopy Kinectu u Applu. Opak je však pravdou – mnohokrát diskutované senzory Face ID v nejnovějším iPhonu X v mnoha ohledech připomínají právě Kinect.

Ne snad, že by Apple technologii okopíroval, jednoduše zakoupil společnost PrimeSense, která stála za vývojem původního Kinectu a nyní pomohla již jako součást Applu technologii v miniaturizované formě dostat i do prémiového smartphonu s nakousnutým jablkem ve znaku.

Tip: Podrobné parametry Apple iPhone X (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments