Domů » Bleskovky » Microsoft na nákupech: Za mobilní klávesnici SwiftKey údajně zaplatil 250 milionů dolarů

Microsoft na nákupech: Za mobilní klávesnici SwiftKey údajně zaplatil 250 milionů dolarů

Microsoft opět rozšiřuje portfolio svých služeb na konkurenčních mobilních platformách tím způsobem, že koupí úspěšný projekt, přidá do něj své nápady a změní mu jméno. Takto to v minulosti udělal například s kalendářem Sunrise nebo emailovým klientem Acompli, nyní potvrdil akvizici společnosti SwiftKey, která má na svědomí stejnojmennou softwarovou klávesnici pro Android a iOS.

Microsoft údajně za SwiftKey zaplatí 250 milionů dolarů (6,2 miliard korun), přičemž cílem akvizice nemá být primárně pouze získání klávesnice, která běží na cca 300 milionech smartphonů, ale především hlav, které za ní stojí. SwiftKey totiž nabízí unikátní prediktivní slovník a systém automatických oprav, který se učí návykům uživatele – například slangovým výrazům, přezdívkám a dokonce sleduje, kterým emotikonám dává uživatel přednost. Technologie SwitfKey by tak mohla pomoci Microsoftu v mnoha ohledech, například v oblasti umělé inteligence.

swift

Spoluzakladatel SwiftKey Jon Reynolds v roce 2013 ostatně uvedl, že jeho společnost se necítí být pouze výrobcem klávesnice, ale sama sebe vnímá se jako technologickou firmu věnující se jazykům. SwiftKey má více než 150 zaměstnanců v Londýně, San Franciscu a Soulu, v loňském roce společnost utržila 8,4 milionů dolarů. Ty získala na smlouvách s výrobci smartphonů, na nichž je klávesnice SwitfKey předinstalována, například u vybraných modelů BlackBerry či Samsung.

Tým SwiftKey je po dokončení akvizice začlení do vývojového střediska Microsoft Research. Jsme zvědaví, zda bude z tohoto nákupu profitovat i systém Windows 10 a jeho mobilní verze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments