Domů » Bleskovky » Microsoft měl hotový hloupý telefon s dlaždicemi. Máme jeho fotografie i parametry

Microsoft měl hotový hloupý telefon s dlaždicemi. Máme jeho fotografie i parametry

Máme tu další díl z oblíbeného seriálu „Ze hřbitova Microsoftu“, přičemž tentokráte se nejedná o smartphone, tablet, ani o chytré hodinky. Redmondští měli rozpracován projekt „hloupého“ telefonu bez operačního systému, avšak s prostředím, jehož grafika vycházela z mobilních Windows 10.

Živé dlaždice na hloupém telefonu

Tento telefon nesl kódové označení RM-1182 a mělo se jednat o vůbec první hloupý telefon s logem Microsoft. Je tak docela možné, že se o jeho vývoj přímo nestarala bývalá mobilní divize společnosti Nokia, ale separátní vývojové oddělení Microsoftu.


Ze hřbitova Microsoftu: kompletní specifikace a tiskové snímky zrušeného Surface Mini

Redmondští totiž měli u hloupých telefonů zakoupena práva na značku Nokia na dlouhých deset let a využívali ji do poslední chvíle. Logo Microsoftu se na žádném hloupém telefonu neobjevilo, stejně tak ani dlaždicové prostředí. Nutno však podotknout, že designově se telefon RM-1182 některým Nokiím podobá, zejména rozložením funkčních tlačítek nad numerickou klávesnicí.

Ze hřbitova Microsoftu: takto měla vypadat Lumia 750

Úplně hloupý nebyl

Ať už je původ tohoto zařízení jakýkoliv, jednalo se o hloupý telefon prošpikovaný spoustou „chytrých“ funkcí, bylo například možné přihlásit se Microsoft účtem a využívat synchronizace dat. Nechyběl ani Facebook, Bing, Opera, emailový klient, Průzkumník souborů či poznámkovník OneNote. Domovskou obrazovku tvořila matice 9 dlaždic, které bylo patrně možné měnit a připínat jako na Windows Phone. Stejně tak šla měnit barva dlaždic, přičemž některé z nich byly „živé“; uměly například zobrazovat počty nepřečtených zpráv či nepřijatých hovorů.

Ze hřbitova Microsoftu: takto měly vypadat hodinky Xbox Watch (oživeno)

Nechybělo ani zjednodušené Centrum akcí s rychlými přepínači pro některé funkce a několik předistalovaných her od Gameloftu – Spider-Man Ultimate, Asphalt a několik dalších. S mobilními Windows sdílel tento telefon i vyzváněcí tóny.

Slabý hardware

Po hardwarové stránce se nejednalo o nijak zvlášť výkonný smartphone, měl pouze malý 2,5palcový displej nevalné kvality, plastové tělo a slabší akumulátor s kapacitou 1 200 mAh. Kromě loga Microsoftu se na zádech nacházel fotoaparát s rozlišením 1,92 Mpx a LED bleskem.


Ze hřbitova prototypů: Nokia chystala Windows Phone s hardwarovou klávesnicí á la BlackBerry

Tento telefon byl připravován pro rok 2015, avšak skončil stejně neslavně jako smartphony Lumia 750, 850, McLaren a další. S jakým jménem měl jít na trh, není jisté, pravděpodobně by ale byla vynechána značka Lumia.

Lumia „McLaren“ v zahraniční recenzi: Takový měl být nástupce Lumie 1020


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomas
Anonym
Tomas

NJN když oni chlapci od Microsoft jaksi nepochopili že existují cílové skupiny uživatelů a tyto skupiny mají určité požadavky . Dám příklad vlajková loď má mít obal jako vlajková loď má být voděodolná IP 68 . Nebo hloupí telefon má být sice hloupí ale přístroj musí alespoň trochu vypadat a fotoaparát rozhodně nemá mít méně než 8 mega . Takhle bych mohl pokračovat dále třeba s podporou vývojářů . Například nebudu se spoléhat nato že mi někdo zadarmo vyrobí software , ale dohodnu se s Androidem a platformu upravím tak aby tam na 100 % jej android v čisté formě… Číst vice »

Fantomas
Anonym
Fantomas

My tady v ČR víme všechno nejlépe a máme hluboké vizionářské znalosti trhu. Jen se divím, proč je ta naše zemička po kolena ve sračkách a nemáme tu mnoho technologických firem světového významu. Když tu máme spoustu takových znalců a těch co přesně ví co je potřeba.

Chlapci v MS jsou prostě hlupáci a proto mají tolik miliard obrat. Jak by to asi vypadalo, kdyby tam byl někdo chytrý, třeba od nás.

:-)

Ale nic ve zlém. Hezké vánoce, všem!

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Máme tu nejvíce úspěšných technologických startupů na hlavu. Taky máme docela silný export inteligentních lidí za hranice. Bohužel to znamená, že spoustu hloupých a průměrných lidí tu pak zůstává.

MasoxCZ
Anonym
MasoxCZ

Zejména ti, co mají fatální problém s pravopisem. Číst po některých ty jejich slinty fyzicky bolí.

jklejna58
Uživatel
jklejna58

Utopie

Q
Anonym
Q

nesnívaj

Karle
Uživatel
Karle

Tak přijít to o pět let dřív…

Jarmila Vlhká
Anonym
Jarmila Vlhká

Oproti svému LG G6 nevidím žádný benefit.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Kdyby jeden, měl jich spoustu a říkal jim Lumie :D

lol
Anonym
lol

To se povedlo :)