Domů » Bleskovky » Ze hřbitova Microsoftu: kompletní specifikace a tiskové snímky zrušeného Surface Mini

Ze hřbitova Microsoftu: kompletní specifikace a tiskové snímky zrušeného Surface Mini

Rodina zařízení Microsoft Surface se za roky své existence významně rozrostla – původní tablet s Windows RT a přídavnou klávesnicí postupně doplnily Pro verze s plnohodnotnými Windows, nástěnná prezentační tabule Surface Hub, all-in one počítač Surface Studio a notebooky Surface Book a Laptop.

V roce 2014 mohl přijít i kompaktní tablet Surface Mini, ale Microsoft se rozhodl jej těsně před představením na trh vůbec neuvádět. Redmondským se podařilo podobu i parametry chystaného mini tabletu utajit, první fotografie se objevily až letos v červnu (více informací). Nyní se však @evleaks dostal ke kompletním tiskovým materiálům, a tak se můžeme podívat jak na rendery, tak na kompletní specifikace.

Zamýšlený konkurent iPadu Mini měl designově připomínat smartphony Lumia, zejména díky polykarbonátovému tělu a barevným variantám, Surface Mini měl být dostupný v černé, červené a modré. Tablet měl mít jemný 7,5palcový displej s rozlišením 1 440 × 1 080 pixelů a poměrem stran 4.3. Tablet měl vážit pouze 362 gramů, a jako správný Surface byl součástí těla 3polohový výklopný stojánek. Konektorová výbava byla základní, pouze microUSB a 3,5mm jack. Na těle zařízení pak ještě byla dvojice fotoaparátů s rozlišením 5 a 2,1 MPx a stereoreproduktory se zvukem Dolby.

Zřejmě důvodem, proč se Microsoft rozhodl Surface Mini neuvádět na trh, byl použitý operační systém Windows RT, jehož osud byl v roce 2014 zpečetěn. Tablet byl poháněn čipsetem Qualcomm Snapdragon 800 a byl připraven ve dvou paměťových konfiguracích – 1 / 32 GB, případně 2 / 64 GB. Bezdrátová konektivita byla zajištěna Wi-Fi a Bluetooth 4.0.

Éra tabletů s Windows a čipsety ARM se zřejmě brzy vrátí se systémem Windows 10 on ARM. Tento systém však již bude mít stejný základ jako klasická Windows bez omezení, kterých byla ve Windows RT spousta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).