Domů » Bleskovky » Ze hřbitova Microsoftu: takto měly vypadat hodinky Xbox Watch (oživeno)

Ze hřbitova Microsoftu: takto měly vypadat hodinky Xbox Watch (oživeno)

Poté, co Microsoft převzal nový ředitel Satya Nadella, došlo ke zrušení mnoha projektů, přičemž nás nejvíce bolelo postupné utlumení mobilní divize, která měla v té době rozpracováno několik zajímavých produktů – smartphonů, tabletů i nositelné elektroniky. V přípravě byly například hodinky honosící se logem Xbox, jejichž vývoj započal v roce 2013, na trh pak měly jít o dva roky později.

Na internetu se dříve objevilo jejich několik fotografií, nyní přibývají vůbec první snímky hodinek s rozsvíceným displejem. Ten měl mít úhlopříčku 1,5″ a běželo na něm proprietární prostředí výrobce, částečně založené na dlaždicích, známých z ostatních produktů Microsoftu. Ze snímků je patrný viditelný rastr, čtvercový displej příliš jemný nebyl a v poměrně širokých rámečcích hodinek působil dosti utopeně.

Xbox Watch měly disponovat funkcemi, jaké známe z dnešních chytrých hodinek – nechyběl senzor srdečního tepu či GPS, hodinky měly vyměnitelné náramky. Patrně měly mít i nějaké funkce pro ovládání konzole Xbox, jaké vymoženosti to byly, už ale zřejmě nedozvíme.

Aktualizováno 31.1. 2018

Na webu se objevilo i nové video Xbox Watch, z něhož je patrné, že se jedná o prototyp, který měl k použitelnosti ještě hodně daleko.

The Microsoft Xbox Watch (Codename "Joule") First Hands-On

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments