Domů » Bleskovky » Ze hřbitova Microsoftu: takto měly vypadat hodinky Xbox Watch (oživeno)

Ze hřbitova Microsoftu: takto měly vypadat hodinky Xbox Watch (oživeno)

Poté, co Microsoft převzal nový ředitel Satya Nadella, došlo ke zrušení mnoha projektů, přičemž nás nejvíce bolelo postupné utlumení mobilní divize, která měla v té době rozpracováno několik zajímavých produktů – smartphonů, tabletů i nositelné elektroniky. V přípravě byly například hodinky honosící se logem Xbox, jejichž vývoj započal v roce 2013, na trh pak měly jít o dva roky později.

Na internetu se dříve objevilo jejich několik fotografií, nyní přibývají vůbec první snímky hodinek s rozsvíceným displejem. Ten měl mít úhlopříčku 1,5″ a běželo na něm proprietární prostředí výrobce, částečně založené na dlaždicích, známých z ostatních produktů Microsoftu. Ze snímků je patrný viditelný rastr, čtvercový displej příliš jemný nebyl a v poměrně širokých rámečcích hodinek působil dosti utopeně.

Xbox Watch měly disponovat funkcemi, jaké známe z dnešních chytrých hodinek – nechyběl senzor srdečního tepu či GPS, hodinky měly vyměnitelné náramky. Patrně měly mít i nějaké funkce pro ovládání konzole Xbox, jaké vymoženosti to byly, už ale zřejmě nedozvíme.

Aktualizováno 31.1. 2018

Na webu se objevilo i nové video Xbox Watch, z něhož je patrné, že se jedná o prototyp, který měl k použitelnosti ještě hodně daleko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. pantonik (neregistrovaný)

    No, nebylo to levné, ale takové přímotopy mě přišly na víc…

  2. mino (neregistrovaný)

    Hnus väčší než Apple Watch

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *