Domů » Bleskovky » Ze hřbitova Microsoftu: takto měla vypadat Lumia 750

Ze hřbitova Microsoftu: takto měla vypadat Lumia 750

Microsoft v loňském roce provedl velkou čistku nabité mobilní divize Nokie, zrušil nejen spoustu pracovních míst, ale i většinu budoucích produktů. Již jsme měli tu čest setkat se se zrušenými Lumiemi McLaren (patrně 1030), 850 a 650 XL, nyní se pojďme podívat, jak měla vypadat Lumia 750 vyvíjená pod kódovým označením Guilin.

lumia-750

Lumia 750 neměla jít designově ve šlépějích svého předchůdce. Oproti unibody tělu odkazujícímu na Lumie 800 či 920 se mělo jednat o telefon klasičtější konstrukce, jehož záda tvoří nacvakávací plastová vanička. Podle posledních zvyklostí Microsoftu měl telefon postrádat senzorové klávesy i spoušť fotoaparátu.


Lumia 750 měla být zástupcem střední třídy, do výbavy měla dostat pětipalcový HD displej, čipset Qualcomm Snapdragon 410, 1 GB RAM a 8 GB rozšiřitelného vnitřního úložiště. Fotoaparáty si měly vysloužit rozlišení 8 a 5 Mpx, akumulátor pak měl mít kapacitu 2 650 mAh. Na telefony se systémem Windows byla netradiční přítomnost notifikační LED, z bezdrátové konektivity mohla zamrzet absence NFC.

Loňskou čistku Microsoftu přežily pouze Lumie 950, 950 XL a 650, avšak i ty se postupně doprodávají a další za redmondskými branami nevznikají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
RadekLaz
Anonym
RadekLaz

No nic moc…..

jklejna58
Uživatel
jklejna58

Jsou ty dušičky tak trochu piety neuškodí. Až tady nebudu vzpomeň si na mne. Asi tak. Smutné že.

aod
Anonym
aod

mne by fakt zajímalo, proc porad někdo resi, jak co mělo vypadat. Nevypada to nijak , nevyrabi se to, tak to nijak ani vypadat nebude. Psat o tom clanky je zbytecne.

RadekLaz
Anonym
RadekLaz

No ani ne. Tyhle weby jsou placeny z reklam podle počtu návštěv a komentářů. Když se podíváš pod články s Androidem nebo iOS, tak tam je max 5 příspěvků. Ohledně Windows se rozproudí diskuse klidně se 100 příspěvky. jj mrtvý systém…..

aod
Anonym
aod

no myslel jsem to tak, ze pro nas, ctenare je to zbytecne. :-D Jinak je mi jasne, ze to delaji kvůli prachum, proc by to taky jinak delali, ze.

xzeit
Uživatel
xzeit

Jako rakev hezká.