Domů » Bleskovky » Zrušená Lumia 850 na živých fotografiích: Vypadá lépe než současné vlajkové lodě Microsoftu

Zrušená Lumia 850 na živých fotografiích: Vypadá lépe než současné vlajkové lodě Microsoftu

Tento měsíc představí Microsoft Lumii 650, která má být vůbec poslední Lumií navrženou a vyrobenou mobilní divizí bývalé Nokie. Nebýt restrukturalizace a škrtů v mobilním odvětví Microsoftu, mohlo dojít i na představení Lumie 850, ta však byla podle všech dostupných informací zrušena. Při pohledu na uniklé rendery a na nové živé fotografie můžeme pouze poznamenat „škoda“.

850b

Lumia 850 totiž i na fotografiích vypadá mnohem reprezentativněji než vlajkové lodě Lumia 950 a 950 XL. Může za to kovový rámeček obepínající celé zařízení, který odkazuje na modely Lumia 930 a 830.  Oproti nim však měla být Lumia 850 větší, a to díky 5,4″ displeji. Kapacitní tlačítka pod displejem chybí, stejně tak i obvyklá hardwarová spoušť fotoaparátu na pravé straně. Microsoft také měl v plánu otočit standardní polohu konektorů – 3,5mm jack měl být na spodní straně, zatímco microUSB konektor nahoře.

Vnitřní výbava telefonu měla být velmi podobná specifikacím Lumie 830, o pohon se měl starat Snapdragon 410 podpořený 1 GB RAM, podpora režimu Continuum tudíž nebyla na pořadu dne. Netradičním prvkem však měla být přisvětlovací dioda u přední kamery. Lumia 850 měla mít 16GB paměť s možností jejího rozšíření paměťovou kartou, kromě toho se pod snímatelným zadním krytem ukrývaly dva sloty na SIM karty a baterie o neznámé kapacitě.

850e

Fotografie jsou údajně 7 měsíců staré, premiéra Lumie 850 tak mohla být naplánována ještě před loňskými vánočními svátky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments