Domů » Bleskovky » Lumia 650 XL na fotografiích a na videu: Prototyp, co si nekoupíte

Lumia 650 XL na fotografiích a na videu: Prototyp, co si nekoupíte

Zajímal by nás klíč, podle kterého se loni v Redmondu rozhodovali, jaké Lumie přivést na svět, a jaké projekty zrušit. Čistku portfolia nepřežilo mnoho připravovaných produktů, paradoxně i model Honjo, který měl být větším bratříčkem představené Lumie 650. Dnes se alespoň můžeme podívat na fotografie a video prototypu.

honjo 2

Telefon měl stejně jako model Lumia 650 disponovat kovovým rámečkem obepínajícím celé tělo, záda však měla být plastová. I když byla odnímatelná, baterie byla v telefonu osazena napevno. Pod krytem se také dále ukrývaly sloty na paměťovou kartu a jednu nebo dvě SIM karty (podle varianty). Hardwarová výbava už tak oslnivá nebyla – 5,7″ displej s HD rozlišením a čipset Qualcomm Snapdragon 210 (212).

Zajímavostí je přítomnost LED blesku u čelní selfie kamerky. Na telefonu běží raná verze systému Windows 10 Mobile z období, kdy se prohlížeč Edge ještě jmenoval Project Spartan, a kdy ještě neexistoval hudební přehrávač Groove.

Microsoft Lumia 650XL Prototype (Honjo) Runs Windows RT 8.1 PE

Uživatel Calyx Hikari na YouTube zveřejnil video, v němž ukazuje, jak na modelu Honjo spouští operační systém Windows RT 8.1 (PE), avšak kvůli nepodpoře ovladačů s ním nešlo pracovat. Autor videa tvrdí, že má celkem 3 kusy tohoto smartphonu, který oficiálně světlo světa nikdy nespatří.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments