Cena:

Microsoft Edge se v příští verzi Windows 10 konečně oddělí od systému

Microsoftu se na poli internetových prohlížečů příliš nedaří, Internet Explorer se stal terčem mnoha vtipů a jeho nástupce Microsoft Edge také není příliš hojně přijímán. I přes několik šikovných funkcí trpí Edge několika problémy, a ty jsou navíc odstraňovány velmi pomalu. Prohlížeč je totiž přímou součástí systému a je tak aktualizován přímo se ním, tedy zhruba dvakrát do roka. Blýská se však na lepší časy.

edge-1200x721

Od příští verze Windows 10, která je interně nazývána Redstone 3 a má přijít v září letošního roku, má být Microsoft Edge oddělen od systému a vpuštěn do Windows Store. Z obchodu aplikací má být prohlížeč častěji aktualizován, a častěji by také měly přicházet jeho doplňky. I když se z Edge stane standardní aplikace, nepočítáme s tím, že Microsoft umožní její odinstalování ze systému.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.