Domů » Bleskovky » Microsoft Edge se v příští verzi Windows 10 konečně oddělí od systému

Microsoft Edge se v příští verzi Windows 10 konečně oddělí od systému

Microsoftu se na poli internetových prohlížečů příliš nedaří, Internet Explorer se stal terčem mnoha vtipů a jeho nástupce Microsoft Edge také není příliš hojně přijímán. I přes několik šikovných funkcí trpí Edge několika problémy, a ty jsou navíc odstraňovány velmi pomalu. Prohlížeč je totiž přímou součástí systému a je tak aktualizován přímo se ním, tedy zhruba dvakrát do roka. Blýská se však na lepší časy.

edge-1200x721

Od příští verze Windows 10, která je interně nazývána Redstone 3 a má přijít v září letošního roku, má být Microsoft Edge oddělen od systému a vpuštěn do Windows Store. Z obchodu aplikací má být prohlížeč častěji aktualizován, a častěji by také měly přicházet jeho doplňky. I když se z Edge stane standardní aplikace, nepočítáme s tím, že Microsoft umožní její odinstalování ze systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Jaký teda bude výchozí prohlížeč?

    • Porad Edge, jen bude oddeleny, aby se nemusel aktualizovat az s verzi systemu, ale mohl se aktualizovat samostatne bez ohledu na verzi OS/sestaveni.

  2. Mňa by osobne zaujímali tie „problémy“ ktoré Edge má, ďakujem.

  3. Len by som doplnil, ze renderovacie jadro bude nadalej sucastou systemu a bude aktualizovane pri aktualizacii celeho systemu (2x do roka).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).