Microsoft chce oživit zájem o Windows Store: změní mu jméno a ikonku

Obchod aplikací ve Windows 10 není zrovna studnice kvalitních aplikací, alespoň ve srovnání s obchody na konkurenčních platformách. Microsoft se snaží všemožnými nástroji přimět vývojáře k jeho plnění, avšak zatím nesklízí příliš velké úspěchy; patrně i proto, že dočasně vyklidil trh s mobilními zařízeními. Jedním z dalších kroků, jak uživatelům a vývojářům existenci Windows Store připomenout, bude jeho přejmenování.

Vybraní Insideři zapojení do kruhu Release Preview dostali aktualizaci obchodu aplikací, která jej přejmenovala na Microsoft Store a změnila jeho ikonu, respektive dlaždici. Samotná aplikace se nijak nemění, změna názvu však s největší pravděpodobností souvisí se sloučením s webovým Microsoft Store, ve kterém je kromě multimediálního obsahu poskytován i hardware (počítače, tablety, nositelná elektronika, konzole Xbox, apod.). Hardware tak zřejmě bude možné zakoupit v aplikaci Microsoft Store pro Windows.

Insideři v těchto dnech dostávají záplavu nových testovacích sestavení Windows 10, přičemž viditelných změn je pomálu – necelý měsíc před vypuštěním podzimního Creators Updatu Microsoft pouze odstraňuje chyby a ladí systém k dokonalosti. Zda se v něm příští měsíc objeví i přejmenovaný obchod, je zatím nejisté.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku