Domů » Bleskovky » Microsoft Band: Multiplatformní fitness náramek oficiálně představen

Microsoft Band: Multiplatformní fitness náramek oficiálně představen

Nositelná elektronika z Redmondu je na světě, v souladu s předchozími spekulacemi se nejedná o hodinky, ale o fitness náramek, který Microsoft pojmenoval jednoduše Band. Spolu s ním přichází i nová otevřená cloudová zdravotní platforma Health, která sjednocuje data z různých zdravotních a fitness zařízení na jednom bezpečném místě.

  

Microsoft údajně pracoval na svém náramku 3 roky, ve výsledku se jedná o černý pásek s obdélníkovým 1,4palcovým displejem o rozlišení 310 × 102 pixelů, přičemž displej má být orientován na spodní stranu zápěstí. Škoda jen, že displej není zahnutý, působil by lépe. Náramek není vodotěsný, odolá pouze stříkající vodě. Band obsahuje desítku senzorů, které 24 hodin denně monitorují váš pohyb i vaši spánkovou aktivit.

Lze nastavovat denní cíle a následně sledovat, kolik metrů jste uběhli, jakou máte tepovou frekvenci, případně jaká je aktuální hodnota UV záření. Kromě toho je náramek schopen na základě galvanického měření odezvy kůže identifikovat stresové situace.

   

Náramek umí rovněž notifikovat o příchozích a zmeškaných událostech, přímo na displeji tak můžete číst zprávy SMS, statusy ze sociálních sítí, emaily, připomínky z kalendáře nebo informace o počasí a akciích.

   

V případě spárování s Windows Phone telefonem lze udělovat hlasové pokyny pomocí personální asistentky Cortany. K dispozici jsou (a asi budou přibývat) další aplikace, do náramku Band lze například nahrát zákaznická karta Starbucks a nakupovat přímo skrze něj kávu.

  

Nastavení náramku probíhá skrze aplikace pro platformy Winodws Phone, Android a iOS, v nich lze vybírat, jaké dlaždice budou na náramku zobrazeny a v jakém pořadí, lze také nastavit jedno ze 132 barevných pozadí dlaždic a písma v dalších podnabídkách. Doprovodné aplikace jsou již nyní k dispozici v obchodech aplikací pro všechny tři platformy. V náramku Band je integrovaná baterie, která má zajistit dvoudenní výdrž. 

 

Cloudová platforma Microsoft Health umí zaznamenávat data nejen z Microsoft Band, ale rovněž z aplikací Jawbone, MapMyFitness, MyFitnessPal nebo Runkeeper, díky uvolněnému SDK ji mohou využít další služby. V budoucnu je plánováno propojení dat s HealthVault, aby si data z náramku mohl prohlížet i váš lékař. 

Díky sjednocení dat z různých služeb je možné vytvářet jeden kombinovaný datový soubor, v němž uvidíte veškeré údaje o vašem zdraví a fyzické aktivitě. Intelligence Engine se vám pak na základě těchto dat pokusí lépe rozvrhnout sportovní aktivity, případně podle kalendáře zjistit, jaký měly vaše poslední pracovní schůzky dopad na kvalitu spánku.

  

Cena Microsoft Band je stanovena na 199 dolarů (4 400 Kč bez DPH) a jeho prodej startuje již zítra v americkém Microsoft Store. Bohužel tento obchod bude prozatím jediný, který jej bude v limitovaném množství nabízet, hovořit o dostupnosti v Evropě nebo na našem trhu je prozatím příliš předčasné.

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Aplikace Health je již ke stažení v přísušných obchodech

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
69 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments