Domů » Bleskovky » Microsoft Band: Multiplatformní fitness náramek oficiálně představen

Microsoft Band: Multiplatformní fitness náramek oficiálně představen

Nositelná elektronika z Redmondu je na světě, v souladu s předchozími spekulacemi se nejedná o hodinky, ale o fitness náramek, který Microsoft pojmenoval jednoduše Band. Spolu s ním přichází i nová otevřená cloudová zdravotní platforma Health, která sjednocuje data z různých zdravotních a fitness zařízení na jednom bezpečném místě.

  

Microsoft údajně pracoval na svém náramku 3 roky, ve výsledku se jedná o černý pásek s obdélníkovým 1,4palcovým displejem o rozlišení 310 × 102 pixelů, přičemž displej má být orientován na spodní stranu zápěstí. Škoda jen, že displej není zahnutý, působil by lépe. Náramek není vodotěsný, odolá pouze stříkající vodě. Band obsahuje desítku senzorů, které 24 hodin denně monitorují váš pohyb i vaši spánkovou aktivit.

Lze nastavovat denní cíle a následně sledovat, kolik metrů jste uběhli, jakou máte tepovou frekvenci, případně jaká je aktuální hodnota UV záření. Kromě toho je náramek schopen na základě galvanického měření odezvy kůže identifikovat stresové situace.

   

Náramek umí rovněž notifikovat o příchozích a zmeškaných událostech, přímo na displeji tak můžete číst zprávy SMS, statusy ze sociálních sítí, emaily, připomínky z kalendáře nebo informace o počasí a akciích.

   

V případě spárování s Windows Phone telefonem lze udělovat hlasové pokyny pomocí personální asistentky Cortany. K dispozici jsou (a asi budou přibývat) další aplikace, do náramku Band lze například nahrát zákaznická karta Starbucks a nakupovat přímo skrze něj kávu.

  

Nastavení náramku probíhá skrze aplikace pro platformy Winodws Phone, Android a iOS, v nich lze vybírat, jaké dlaždice budou na náramku zobrazeny a v jakém pořadí, lze také nastavit jedno ze 132 barevných pozadí dlaždic a písma v dalších podnabídkách. Doprovodné aplikace jsou již nyní k dispozici v obchodech aplikací pro všechny tři platformy. V náramku Band je integrovaná baterie, která má zajistit dvoudenní výdrž. 

 

Cloudová platforma Microsoft Health umí zaznamenávat data nejen z Microsoft Band, ale rovněž z aplikací Jawbone, MapMyFitness, MyFitnessPal nebo Runkeeper, díky uvolněnému SDK ji mohou využít další služby. V budoucnu je plánováno propojení dat s HealthVault, aby si data z náramku mohl prohlížet i váš lékař. 

Díky sjednocení dat z různých služeb je možné vytvářet jeden kombinovaný datový soubor, v němž uvidíte veškeré údaje o vašem zdraví a fyzické aktivitě. Intelligence Engine se vám pak na základě těchto dat pokusí lépe rozvrhnout sportovní aktivity, případně podle kalendáře zjistit, jaký měly vaše poslední pracovní schůzky dopad na kvalitu spánku.

  

Cena Microsoft Band je stanovena na 199 dolarů (4 400 Kč bez DPH) a jeho prodej startuje již zítra v americkém Microsoft Store. Bohužel tento obchod bude prozatím jediný, který jej bude v limitovaném množství nabízet, hovořit o dostupnosti v Evropě nebo na našem trhu je prozatím příliš předčasné.

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Aplikace Health je již ke stažení v přísušných obchodech

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

69 komentářů

 1. T.Z. (neregistrovaný)

  Geniální nápad displej zespodu kde ho budete vláčet nonstop po stole. Hodně štěstí s prodejem :D

  • „Co bych ti na to řek. No nic“ .Většina lidí to bude používat k aktivnímu způsobu života a to rozhodně u stolu není. -:)

  • Můžeš je nosit i displejem nahoru, fungují tak i tak ;-)

  • No je to zajímavé, protože kdyby se to nosilo právě naopak, tak bych v tom viděl větší logiku, protože všechny tyhlety smart hodinky a náramky musí podle mě trpět v tom, že mají ty sensory umístěné na spodku pod displejem, což znamená, že vám měří tep ze hřbetu ruky, což musí být opravdu super přesné. MS zde ale naopak umístil sensor do spodku, jak to vidíme na obrázku, a pod displejem má dobíjecí konektor. Náramek ale nosí zase opačně, čímž zase měří ze hřbetu ruky. Proto říkám, že kdyby to nosil obráceně, pak by konečně někdo měřil ze spodku zápěstí, kde se běžně tep měří.

  • Tep se dá přesně měřit i z ušního boltce když na to přijde. Neboj, že by to ze hřbetu ruky nefungovalo spolehlivě :-)

  • Právě že bojím. Jednak tyhlety hodinky měří tep pomocí prosvícení (jako, když položíte prst na didodu u Samsungu atd.), což podle mne není zrovna nejpřesnější metoda (oproti když připneš kolíček na ušní boltec nebo na prst, nebo když máš obtočenou tlakovou manžetu kolem ruky či zápěstí nebo hrudníku, popřípadě pomocí poslechu a počítání, jak to dělá doktor). Také ten tep nemůžeš měřit všude, ale jen na tepnách (krkovice, paže, zápěstí, hrudník) nebo v okolí, když to jde (jako ten prst či ušní boltec). Měřit tep na hřbetu ruky jsem v životě neviděl. Vy snad ano? Tím prosvícením to ale jde, ale také jsem už četl logickou věc: „Pokud řešíte otázku, jestli dát hodinky na hřbet nebo spodek ruky, tak je to jedno, ale zespodu budou měřit lépe, protože tam jsou žíly více vidět.“ Proto k tomu nemám absolutně žádnou důvěru, co se týče přesnosti takového měření. A nejde mi do hlavy, když už ten MS vykročil z řady a udělal sensor na pásku, místo na spodku displeje, že pak celé hodinky obrátil, takže je to ve výsledku zase stejné.

  • lerion (neregistrovaný)

   Odkdy se měří tep na žílách???

  • lerion (neregistrovaný)

   Zaměnuješ měření tepu, EKG a sledování tepu.

   Klasicky se tep sleduje pohmatem na tepnách. Rozhodně ne na žílách, to je blbost. A to nejčastěji na krkavici, vřetenní tepně a zápěstní tepně.

   Metoda měření tepu pomocí prosvěcování funguje tak, že prosvítí kapiláry a sleduje v nich pohyb krve. Je tam určitá odchylka, protože v kapilárách je už průtok krve pomalejší než v tepnách. Stejně tak je třeba být po dobu měření absolutně nehybný.

   Na podní straně zápěstí se nachází velké množství žil, vede tam tepna a povrch není rovný. V případě prosvěcovací metody je to tak absolutně nevhodné místo pro měření.

  • já vím, že se tep neměří na žilách, proto o tom píšu, že se mi to zdá jako blbost měřit tep z hřbetu ruky (a také píšu, že se měří z tepny, popřípadě z prstu, boltce) – když dotyčný píše, že je lepší měřit to ze spoda, že je tam víc žil, neopravoval jsem to, i když je mi to jasný, že ne z žíly, jen jsem to citoval, ale smysl byl správný, že když už to chci měřit, tak z tepny na zápěstí a ne z žíly na hřbetu. Uváděl jsem to kvůli tomu, že se lidi oprávněně ptají, proč ty chytré hodinky mají sensory tam a ne třeba na pásku jako teď MS (který to tak nějak nelogicky dodatečně celé otočil).

  • lerion (neregistrovaný)

   Protože opticky se to měří z capilár a ne z tepen. Proto je lepší mít senzor tam, kde je capilára a ne tepna…

 2. Sice si je nepořídím, ale líbí se mi. Osobně mi nevadí že je displej rovný. Na té ruce to vypadá dost dobře a jak se zdá tak to bude umět dost věcí a kupce si to rozhodně najde. I když kdo ví, třeba si to na kolo ke své L1520 nakonec pořídím.

 3. sat.an (neregistrovaný)

  Pořád jsem ještě nepochopil, k čemu je to dobré pro BFU, tedy pro nějakého Frantu Vomáčku, který se denně válí u počítače nebo televize a protože je to zrovna IN, tak se teda přemůže a jednou v týdnu si doběhne do krámu pro lahváče. Pak výsledek uploaduje na net a vyhoní si ego, protože soused Pepa Novák doběhl do krámu o 10 vteřin později. Po půl roce to přejde Frantu Vomáčku i Pepu Nováka a oběma se bude doma válet krám za x tisíc. Pochopím to u vrcholových sportovců ale když potkám někoho, kdo má připláclej megatelefon na bicáku tak mám chuť se hodně nahlas smát…

  • Takému to je na nič,takže ked si to kúpi je debil,alebo má veľa zbytočných penazí. Ale ja nie som vrcholový športovec ale chodím do fitka pravidelne 4-5 krát do týždna a občas aj behať,takže premna to má význam. Ja si kontrolujem svoj jedálniček a kalorie. Ja som sklamaný že to skôr nie su hodinky typu FITBIT SURGE..ale hádam nabudúce. ale možno začnú všetcia výrobcovia robiť takúto nositelnú elektroniku pre všetky systémy,bolo by to univerzálnejšie.

  • Fitbit určitě WP podporuje, koukni na jejich web

 4. Nezahnutý a hnusnejsi Gear Fit…aj ten senzor na druhej strane nnevymenitelneho naramku bije do oci

 5. No a ak na tomto pracovali 3 roky…

 6. No… Chápu to správně, že za 199$ (VAT excl. = tzn. ještě nějakej doláč navíc + PP) dostanu zařízení, které musím spárovat s mojí cihlou (L920) a ono mi to možná řekne jaký mám tep a kdy jsem ve stresu? No thank you. Spíš by měli zajistit podporu třeba s Pebble – do těch bych rád šel :D Jinak za 199€ se dájí koupit hodinky s obdobnými funkcemi a GPS = pro sport ideální. Standardní Mrkvosoft = s křížkem po funuse. Ale asi tomu nerozumím… :D

  • Po jednom reklamním videu máš hotový názor? Trochu jednoduché, ne? Náramek toho umí daleko více, ale tebe to evidentně nezajímá, jinak by sis to předpokládám zjistil sám.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Lord de Wolf: Skor by som povedal ze si Mrkvosoft hater. Ako pise Iljusin, tento naramok dokaze viac ako konkurencia. Taktiez maju vyvinuty 10 senzorovy modul ktory nie je na trhu. Taky modul by asi nikto za mesiac nevyvinul. Chystaju sa licencovat tento modul ak niektory z vyrobcov prejavi zaujem instalovat to do svojich zariadeni.

   Ja osobne nemam zaujem o takyto naramok ale ako tak pozeram nejda na to MS az tak zle.

  • Co viac to dokaze?

  • LORD DE WOLF: ne, nechápeš to správně. Tento náramek očividně není jen o tom, aby měřil tep.

  • Hapy (neregistrovaný)

   Mino: Je toho hromada. Ty ses nedival na video?

 7. Display zospodu je podľa mňa super nápad. Zrejme kvôli tomu, aby Vám nikto nečítal sms a emaily.. :-) A už chápem, prečo nové Lumie nemajú glance screen. Nebude ho potreba.

  Chcelo by to od redaktorov zistiť, či to bude fungovať aj bez cortany, či tam sú naše jazyky aj keď to privezieme zo štátov a podobne. Inak super, mne to dáva zmysel.

 8. Specifikace:

  Thermal plastic elastomer with adjustable fit clasp

  Capacitive 1.4″ TFT full color display with 320 x 106 pixels resolution

  Sensors: Optical heart rate sensor, 3-axis accelerometer, Gyrometer, Ambient light sensor, Skin temperature sensor, UV sensor, Capacitive sensor, Galvanic skin response.

  GPS

  Microphone

  Haptic vibration motor

  Bluetooth 4.0 LE

  Works with Windows Phone 8.1 update with Bluetooth, iOS 7.1 and later: iPhone 4S, 5, 5C, 5S, 6, 6 Plus and Android 4.3-4.4 phones, with Bluetooth.

  48 hours of normal use; advanced functionality like GPS use will impact battery performance – Full charge in less than 1.5 hours.

  Dual 100mAh rechargeable lithium-ion polymer batteries

  1 year limited warranty for manufacturing defects

  • skoda ze tam nie je AMOLED, na takyto typ zariadeni je ako stvoreny.

  • McJobs: To nevíš, TFT jakožto komponenta displejů LCD a AMOLED neurčuje, že se nejedná o AMOLED.

  • nie neviem, TFT sa mi spaja iba s LCD

  • McJobs: Tak to nevím proč, protože i AMOLED displeje potřebují regulovat pixely a na to právě slouží TFT vrstva. Proto hovořím o tom, že pojem TFT vůbec nic nespecifikuje. To je informace o hodnotě zhruba, že je ten displej barevný, resp. ještě menší (displej barevný být nemusí).

   Informace TFT měla smysl v době, kdy jsi se chtěl pravděpodobně vyhnout STN displejům, což již dnes skutečně není aktuální. Jen ten pojem TFT se s námi nějak stále vleče… Ale třeba jednou zase dostane symsl, až přijde nástupce TFT, nicméně v tuto chvíli to skutečně nic nerozliší.

 9. lerion (neregistrovaný)

  Výbavou a parametry moc pěkný kousek. Navíc plná podpora Windows Phone a Windows. Oproti FitBitu ošklivější, ale o $100 levnější.

  Na prvotinu to není špatné. Navíc si nehrají na hodinky, ale přiznají, že jde o sportovní náramek. Je to ale dost velké, jsem zvědav, jak se to bude nosit.

  • Mne osobne sa to tiez dost pozdava. Za posledny roky MS poserie vsetko na co siahne, ale tento naramok u mna patri k tym vydarenejsim.

  • Akurat ma zaujima, ako dobre to bude spolupracovat s BB … snad to nebude problem.

  • Martin II (neregistrovaný)

   JKOCHLAN: MS nevydal aplikaciu pre BB ale ma to verejne API tak nebude ziaden problem pre sikovneho programatora vytvorit nativnu aplikaciu aj pr BB.

  • No ja som skor narazal na funkcnost tej pre Android. Snad pobezi. Ale pokial je pristupne API, tak snad vznikne aj nativna.

  • lerion (neregistrovaný)

   Není důvod, proč by na BB aplikace pro Android neběžela, pokud nebude obsahovat Google Play services, které Google blokuje…

  • Mceza to není jediný důvod, takže hned neznamená, že aplikace pojede v pohodě, když se to nebude vázat na GP(s). Je to jen zase další důkaz, že jen kopíruješ to, co se většinou píše na netu, ale o BB10 víš absolutní prd. Přehled máš(zřídka), ale všechno nevíš. Chce to i praxi a né jen teorii ;-)

  • lerion (neregistrovaný)

   Můžeš být trochu konkrétnější? BB10 je mi poslední týdny poměrně blízké a troufám si tvrdit, že něco málo o tom vím. Rozhodně tolik, abych věděl, že je dost pravděpodobné, aby to na BB10 fungovalo.

 10. Bublina (neregistrovaný)

  Nepřijde mi to tak špatné. Propracovanost asi slušná, provázanost s WP bude vynikající. Design mě moc nebere, ale to zatím u žádného fitness náramku, ostatně se ani ke koupi nechystám, byť se snažím občas jezdit na kole, běhat nebo cvičit, pokud je čas po práci a po rodině. Displej dolů má svá pozitiva. Nosí se tak občas i hodinky. Lépe se na ně dívá při běhu nebo při cvičení.

 11. Darth Daron (neregistrovaný)

  Tušíte, jestli to bude monitorovat běh atd. i bez telefonu? Nebo musím mít telefon pořád u sebe?

  • kubco (neregistrovaný)

   Vzhladom na to ze to ma v sebe gps tak ti pri behani bude stacit naramok…samozrejme si na nom nepozries mapu kadial bezis, iba zakladne info – ostatne si pozries na fone/pc az po sync s cloudom. Inak vydareny naramok, na nic sa to nehra a snad to bude aj funkcne a spolahlive

 12. Vypadá to opravdu našlapaně. Až mám chuť zvovu začít běhat :)

 13. Konverz (neregistrovaný)

  Naramek i myslenka vyrobku jsou celkem dobre:)…ale to hlidani a monitorovani vseho…napada me tip pro Microsoft na dalsi senzory…jako prvni na svete by se mohl domluvit s vyrobci toalet na umisteni senzoru, ktere budou analyzovat navic moc a stolici…at je to sledovani kompletni:))

 14. madpav3l (neregistrovaný)

  Nevypadá to špatně, ale zaráží mě jedna věc, když to není vodotěsné, tak jak dlouho to může vydržet? Ruka se od toho bude dost potit…

  • famakate (neregistrovaný)

   spotena ruka je asi ako keby si tie hodinky ospliechal vodou. v tom by teda nemal byt problem

  • lerion (neregistrovaný)

   Je vodotěsnost a voděodolnost. Vodotěsnost zaručuje, že ani při úplném ponoření do vody na určitou dobu do určité hloubky se zařízení nic nestane. Voděodolnost zpravidla zaručuje odolnost proti stříkající vodě (dešti) a podobně. Rozdíl je jen v tom, že to nemá certifikaci pro nějakou větší hloubku nebo délku pobytu ve vodě.

 15. Oslík (neregistrovaný)

  Dobrý start! Třetí verze bude super. :-)

 16. „Náramek není vodotěsný, odolá pouze stříkající vodě.“ Něco, co má odolávat potu? Tak třeba příště.

  • Plánuješ ten náramok ponárať do nádoby so svojim potom?

  • On se uni jen nadměrně potí, takže pro něj je to jak kdyby se ponořil do bazénu.

   Ale vážně, u potu bude horší jeho agresivita než množství „vody“.

  • Zaklinac: Zajdi si na squash a uvidíš, co vše dokáže pot prochcat:) Navíc ti oteče u zápěstí (zvýší se tlak, apod.) a budeš vyvíjet vyšší tlak na náramek a ne, fakt ho nebudeš chtít např. při běhu blemcající se volně na zápěstí (kde by pak ani nefungoval odečet tepu).

   Resp. proč to tu proboha probíráme, vstaňte občas od toho kompu…

  • Nebo denní výlet v pěkném 30ti stupňovém letním dni na kole, to máš pocit, že prosolíš i olověnou desku:)

  • Veď práve, že som športovec a okrem plávania, vodného póla atď. si neviem predstaviť šport, kde potrebuješ vodoTESNÝ náramok a nestačí vodeODOLNÝ, čo tento Band je. Naviac vodotesný nie je iba kvôli mikrofónu.

 17. čekal jsem, že představí nějakou odlehčenou verzi pro nesportovce, kterým stačí měřit např. fáze spánku, ušlou vzdálenost a základní notifikace sms a hovorů. kdyby tomu dali navíc OLED, tak by ta okleštěná verze mohla vydržet týden. bežný člověk co chodí z práce domu v sedm, postará se o děti a jde spát, nepotřebuje měřit tep, UV, GPS, apod.

 18. Nefunguje vam odkaz na App Store, resp. ziadny odkaz ste tam nedali. Inak by ma zaujimalo, ako to bude na WP fungovat. Tam predsa je aplikacia Health and fitness, ktora s novymi nokiami vie merat kroky a beh. Bude sa to s nou nejako parovat, ci budu fungovat obe samostatne, ci ako to ma byt? Asi je priskoro na odpovede tohto typu, co.

  • tohle je jiná aplikace, která se jmenuje Microsoft Health. Health&Fitness je něco jinýho.

   Jak jsem to pochopil, tak MS Health je core aplikace komunikující s náramkem a ta dál umí předávat data do apek třetích stran – např. RunKeeper. Podobný princip je u Wallet.

  • To ja viem ze je to ina aplikacia, ale naco mi su dve? Mali to skor dat do tej povodnej. Takto ma Apple Health, android ma Google Fit a MS ma co? Microsoft Health alebo Health and fitness? Ci jedna rata kroky z naramku a druha z telefonu, to by bolo dost schizofrenicke, nie?

 19. pim (neregistrovaný)

  Vypadá jako perfektní gadget. Koupil jsem ho zrovna teď, tak doufám, že dorazí a že velikost large nebude moc plandat.

 20. První preview náramku a aplikace

  [odkaz]

  [odkaz]

  Bohužel je to další multiplatformní aplikace od MS, která nectí Metro, ale používá „hamburger“ menu. Tak takhle prosím ne.

 21. R2 (neregistrovaný)

  Muzu se zeptat, jakym zpusobem jste si ho objednali? Da se uz ted nejak objednat do cr?

  • Do ČR MS Srore USA neposílá. Musíš to objednat a nechat doručit na adresu ve Spojených Státech. Vyuzij třeba Shipito.

 22. Objednal jsem si MB přes ebay, za 14 dnů dorazí :) zprovoznil někdo Microsoft health aplikaci? Stáhnul jsem ji do sve Lumie 925 ( musel jsem změnit oblast na US ) , ale když aplikaci otevřu, háže mi chybovou hlášku “ something went wrong, check your internet connection „

 23. p.a.T.o (neregistrovaný)

  Jak to je s dovozem náramku z USA. Za cenu 100 usd se to dá. V CZ MS Szore mě nabídli cenu 170£ :-( A kámoška letí do USA tento týden, tak že bych ji zneužil :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).