Domů » Bleskovky » Microsoft opět na nákupu aplikací: V jeho spárech skončil populární plánovač Wunderlist

Microsoft opět na nákupu aplikací: V jeho spárech skončil populární plánovač Wunderlist

Stevu Ballmerovi se rozbil telefon a tak poslal Steva Elopa, aby mu koupil Nokii. Tento vtip z éry akvizice mobilní divize Nokie Microsoftem by se v poslední době dal přeformulovat na Satya Nadella pověřil zaměstnance „abc“, aby mu koupil aplikaci „xyz“. Za písmena „xyz“ lze dosadit emailového klienta Acompli, kalendář Sunrise a nově také multiplatformní plánovač Wunderlist.

  

K akvizici německé společnosti 6Wunderkinder došlo včera, podle deníku Wall Street Journal se její cena vyšplhala na 100 – 200 milionů amerických dolarů (2,5 – 5 miliard korun). Podle vyjádření Microsoftu by se prozatím nemělo nic měnit, sídlo společnosti zůstane v Berlíně, odkud bude pokračovat vývoj aplikací Wunderlist, Wundelist Pro a Wunderlist for Business i nadále. Je možné, že v budoucnu dojde ke změně jména jako v případě klienta Acompli, případě začlenění Wunderlistu do aplikace OneNote. Jsme zvědaví, na kterou„produktivní“ aplikaci si Microsoft políčí příště. 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Je dobré vidieť, že MS chce, a rozširuje portfólio ponúkaných služieb. Po odkúpení tých aplikácií sa možno dočkáme kvalitného emailového klienta, kalendára. Tento nový MS sa mi páči čím ďalej tým viac.

 2. Jsem rád, že Microsoft své nákupy neustále rozšiřuje a bude jednou vlastnit kvantum aplikaci do kterých mu nebude nikdo kecat anebo je bojkovat jako Google apod.

 3. feri (neregistrovaný)

  Odinstalovam hned. Fuj, Grc.

  Aspon vidno kvalitu MS apps, ked kupuje ine a preraba ich na oficialne MSacke.

  • marek.gabik (neregistrovaný)

   Už to tak dělají všichni Google, Apple apod. Je snadnější koupit už něco hotového a funkčního než všechno vyvíjet sám.

  • a hlavně si kupuješ uživatele..

  • vyvijat appku od nuly bullshit, nekvalitne, bez napadu

   kupit funkcnu a popularnu appku – bullshit, nekreativita, lenivost

   Tak co treba robit?

  • Honza (neregistrovaný)

   V pripade MS vetsinou plati – koupit funkcni a popularni appku a predelat ji na shit. Apple vzdy zdokonali to co koupi, v pripade MS to znaamena konec

  • Můžeš uvést nějaké příklady? Co apple koupil a zdokonalil a v čem jsou Microsoftem koupené a dále vyvíjené projekty tak šitózní? Nebo jsou to jen prázdná slova?

  • Klimax (neregistrovaný)

   Vzhledem k rozsahu akvizic MS, byl by div, kdyby se něco nenašlo…

   ([odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).