Domů » Bleskovky » Messenger prochází designovou změnou. Bude jednodušší a získá tmavý vzhled

Messenger prochází designovou změnou. Bude jednodušší a získá tmavý vzhled

Facebook dnes začne do světa vypouštět novou verzi aplikace Messenger pro Android a iOS. Bude se jednat o poměrně zásadní update, který přinese změny zejména v designu a zjednodušeném uživatelském prostředí.

Základní nabídka bude rozdělena pouze na tři položky – Chaty, Lidé a Objevte. První záložka se stane domovem pro veškeré konverzace (individuální i skupinové), pod druhou najdete všechny své přátele a jejich příběhy, a do třetí záložky se „uklidí“ všechny ostatní funkce, jako hry, chatovací boti, zprávy, apod. Přestože se věci zdají být výrazně jednodušší, žádná funkce Messengeru nebyla odstraněna.

https://www.facebook.com/messenger/videos/530927714000238/

Změny se dotknou i samotných chatů, které půjde lépe více přizpůsobit, aby odrážely náladu konverzace. Později má navíc přijít podpora tmavého tématu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Ja používam už veľmi dlho verziu Lite. Okrem toho, že žerie menej dát je aj oveľa jednoduchšia a čo je hlavné žerie neporovnateľne menej batérie ako klasická app.
  Preto ak je to len redesign klasickej app veľmi to nepomôže.
  Dark mode v Lite verzii by sa mi páčil. Nemám veľmi dôvod meniť za klasickú nič čo by mi Lite neponúkalo v nej nie je práve naopak plno veci ktoré nepotrebujem nevyužívam a len zbytočne navyšujú náročnosť appky

  • Mám to naprosto stejně. Jsem s Lite nsprosto spokojen, jen bych uvítal tmavé téma a možnost měnit zvuk notifikací

  • V Androidu 8 se zvuk změnit dá. A mám pocit, že dokud jsem měl Android 7, tak byla tato volba přímo v aplikaci, to už odstranili? Měl jsem za to, že z aplikace to zmizelo v Oreu právě proto, že se to nastavuje v systémovém dialogu…

  • Mě se nedařilo v Lite se přihlásit pomocí tel. čísla. Aplikace na nic…

  • Prihlaseni pomoci tel. cisla funguje naprosto bez problemu. Uzivatel na nic…

  • Paráda. Jak toho pls. dosáhnout?

  • uni-co tak pouzit Google a neptat se jak d@m@nt?

  • q (neregistrovaný): Takže je to něco, na co nepostačuje UI aplikace? Tak to je ještě větší trága, než to vypadalo… ?

  • UI aplikace postacuje bohate. Akorat clovek nesmi byt uplny d3m3nt. Uzivatel na nic…

  • Takže jak tedy? Dozvíme se něco nebo jen plky?

 2. Kdy má být ten update dostupný? Ne jeden dorazil ale GUI je stále stejné

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).