Domů » Bleskovky » Messenger má prý namířeno zpátky do aplikace Facebook. Jaké jsou důvody?

Messenger má prý namířeno zpátky do aplikace Facebook. Jaké jsou důvody?

V roce 2014 došlo v aplikaci Facebook k vyčlenění chatovací části a vytvoření separátního chatovacího prográmku Messenger. Ten existuje pro všechny možné platformy, a kromě textové komunikace nabízí velkou spoustu dalších funkcí, byť mnohé z nich spousta uživatelů ani nevyužívá. Pokud mezi takové patříte, možná pro vás máme dobrou zprávu.

Facebook: jediná aplikace na veškerou komunikaci

Facebook se údajně chystá vrátit základní chat do mobilní aplikace, a to v jeho nejjednodušší formě bez pokročilých funkcí, jako jsou hlasové hovory, posílání souborů, apod.; pro ně bude stále nutné používat Messenger. Mobilní aplikace Facebooku má navíc dostat nový kabátek, namísto typické modré barvy bude dominantní bílá.

fb

Ke změnám aplikace Facebook má prý dojít kvůli spekulovanému sjednocování konverzačních protokolů, přímo z aplikace Facebook by tak mělo jít obsloužit konverzaci přes Messenger, WhatsApp či Instagram Chat; pochopitelně pro pokročilejší funkce bude nutné přepnout se do separátních klientů. Kdy ke zmíněnému sbližování a proměně aplikace Facebook dojde, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments