Domů » Bleskovky » Messenger má prý namířeno zpátky do aplikace Facebook. Jaké jsou důvody?

Messenger má prý namířeno zpátky do aplikace Facebook. Jaké jsou důvody?

V roce 2014 došlo v aplikaci Facebook k vyčlenění chatovací části a vytvoření separátního chatovacího prográmku Messenger. Ten existuje pro všechny možné platformy, a kromě textové komunikace nabízí velkou spoustu dalších funkcí, byť mnohé z nich spousta uživatelů ani nevyužívá. Pokud mezi takové patříte, možná pro vás máme dobrou zprávu.

Facebook: jediná aplikace na veškerou komunikaci

Facebook se údajně chystá vrátit základní chat do mobilní aplikace, a to v jeho nejjednodušší formě bez pokročilých funkcí, jako jsou hlasové hovory, posílání souborů, apod.; pro ně bude stále nutné používat Messenger. Mobilní aplikace Facebooku má navíc dostat nový kabátek, namísto typické modré barvy bude dominantní bílá.

fb

Ke změnám aplikace Facebook má prý dojít kvůli spekulovanému sjednocování konverzačních protokolů, přímo z aplikace Facebook by tak mělo jít obsloužit konverzaci přes Messenger, WhatsApp či Instagram Chat; pochopitelně pro pokročilejší funkce bude nutné přepnout se do separátních klientů. Kdy ke zmíněnému sbližování a proměně aplikace Facebook dojde, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Martin Prokop

  Důvod bude ten, že spousta lidí naopak používá webový přístup, nebo FB Lite aplikaci. FB Lite umí FB chat a nepotřebuje lézt na Whats Up, Instagram ani neinstaluje bloatware jako je samostatný Facebook Messenger klient.

 2. Přesně tak, důvod je prostý.. Lidi odinstalovávaj klasický FB a nechávaj pouze messenger, takže facebooku klesá trávený čas.. Tímhle krokem vtáhne lidi zpět na platformu.

  * Já sem jeden z těch, který vlezou na FB max. večer a přes den je mi ukradenej.. Co potřebuju vyřídím přes messenger a posty co měl kdo k snídani mě nezajímají.

  • David L
   Vidíš ta možnost je mi známá ale já po šesti letech tu síť a sítě jako celek opustil úplně a s přáteli a protějškem tedy přítelkyni komunikuji výhradně přes WhatsApp je sice také pod FB ale nejrozšířenější, a z ani jej používají a telegram viber či Skype ne

 3. Tak je jasné, že Messenger vznikl hlavně pro odpůrce FB, kteří chtěli prostě takové ICQ, bez toho, aby sdíleli nějaké informace nebo naopak viděli tuny obsahu ostatních. Každopádně fajn, že se ze dvou neskutečně žravých aplikací stane už jen jedna :)

  • No nevím, Messenger funguje jen na tel. číslo, po sloučení nevím, zda to zachovají….

  • Možná doufají, že většina nakonec přejde k plnohodnotnému Facebooku (popř. Lite), ale podle mě si tím spíše velkou spoustu lidí odradí… no uvidíme…

  • Nedávno mi tu bylo jasně řečeno, že tu aplikaci má každý:)

  • To ze tu aplikaci ma kazdy jeste neznamena, ze ji vsichni kazdodenne pouzivaji prave tak jako treba messenger.

  • To dost pochybuju, messengerem se facebook snazil proste nabrat nove lidi mimo Facebook a nahradit sms. Ze zacatku jsem byl oddeleni aplikaci velkym odpurce (ptze to taky bylo v dobe, kdy hlavni aplikace byla docela kvalitni a ne prosita nesmyslnym algoritmem, reklamami a prisernym obsahem..), ale ted musim rict, ze me to fakt stve, protoze hlavni aplikaci fakt uz vubec nepouzivam. I samotny messenger pouzivat je celkem hruza, ale na FB se mi fakt zpatky nechce.

  • Tak hlavně na iOS, dokud byl messenger součástí FB aplikace, tak bylo možné používat okénka chatu. Od té doby už to není možné ani takto, což je samozřejmě obrovský krok zpět.

  • Chapu ty, kterym ty okenka chybi, ale mne osobne fakt vzdy akorat otravovaly a i na Androidu jsem je vypinal.

  • Tak možnost vypnout okénka byla.

  • lukass71:
   To možná taky, ale tehdy ho vypustili v té krizovce, kdy FB začal dost ztrácet svoje lidi, kteří chtěli JEN chat, nic víc a proto přecházeli jinam. Každopádně určitě by mělo být vždy vše pod jednou aplikací, je nelogické, aby to tak nebylo. Spouštění určitých částí má být řešeno zástupci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).