Domů » Bleskovky » Messenger má prý namířeno zpátky do aplikace Facebook. Jaké jsou důvody?

Messenger má prý namířeno zpátky do aplikace Facebook. Jaké jsou důvody?

V roce 2014 došlo v aplikaci Facebook k vyčlenění chatovací části a vytvoření separátního chatovacího prográmku Messenger. Ten existuje pro všechny možné platformy, a kromě textové komunikace nabízí velkou spoustu dalších funkcí, byť mnohé z nich spousta uživatelů ani nevyužívá. Pokud mezi takové patříte, možná pro vás máme dobrou zprávu.

Facebook: jediná aplikace na veškerou komunikaci

Facebook se údajně chystá vrátit základní chat do mobilní aplikace, a to v jeho nejjednodušší formě bez pokročilých funkcí, jako jsou hlasové hovory, posílání souborů, apod.; pro ně bude stále nutné používat Messenger. Mobilní aplikace Facebooku má navíc dostat nový kabátek, namísto typické modré barvy bude dominantní bílá.

fb

Ke změnám aplikace Facebook má prý dojít kvůli spekulovanému sjednocování konverzačních protokolů, přímo z aplikace Facebook by tak mělo jít obsloužit konverzaci přes Messenger, WhatsApp či Instagram Chat; pochopitelně pro pokročilejší funkce bude nutné přepnout se do separátních klientů. Kdy ke zmíněnému sbližování a proměně aplikace Facebook dojde, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Důvod bude ten, že spousta lidí naopak používá webový přístup, nebo FB Lite aplikaci. FB Lite umí FB chat a nepotřebuje lézt na Whats Up, Instagram ani neinstaluje bloatware jako je samostatný Facebook Messenger klient.

David L.
Anonym
David L.

Přesně tak, důvod je prostý.. Lidi odinstalovávaj klasický FB a nechávaj pouze messenger, takže facebooku klesá trávený čas.. Tímhle krokem vtáhne lidi zpět na platformu.

* Já sem jeden z těch, který vlezou na FB max. večer a přes den je mi ukradenej.. Co potřebuju vyřídím přes messenger a posty co měl kdo k snídani mě nezajímají.

Tedy
Uživatel
Tedy

David L
Vidíš ta možnost je mi známá ale já po šesti letech tu síť a sítě jako celek opustil úplně a s přáteli a protějškem tedy přítelkyni komunikuji výhradně přes WhatsApp je sice také pod FB ale nejrozšířenější, a z ani jej používají a telegram viber či Skype ne