Domů » Bleskovky » Máte v telefonu nebo tabletu málo místa pro data? I na to výrobci na veletrhu CES mysleli

Máte v telefonu nebo tabletu málo místa pro data? I na to výrobci na veletrhu CES mysleli

Aplikace, hry, fotografie, hudba, filmy… můžete se snažit sebevíc šetřit cenný prostor na vašem telefonu nebo tabletu, ale chvíle, kdy jej zaplníte, se stejně dříve nebo později dostaví. V takovém případě máte několik možností – soubory smazat, rozšířit kapacitu paměťovou kartou či cloudovým úložištěm anebo sáhnout po některém z externích řešení. Některé novinky v tomto odvětví se objevily rovněž na veletrhu CES.

  

Začněme společností Seagate, tradičním výrobcem plotnových disků do PC. Ten na CES představil bezdrátový 500GB disk nazvaný Seagate Wireless, k němuž je možné se skrze Wi-Fi připojit jakýmkoliv zařízením s operačním systémem Android, iOS, Kindle Fire nebo Windows 8/RT. Pro tyto účely vytvořil Seagate aplikaci Seagate Media, která navíc umožňuje streamovat obsah z bezdrátového disku na Chromecast, LG Smart TV nebo přehrávače Roku.

   

Seagate Wireless v sobě kromě pevného disku obsahuje i baterii, která disk dokáže udržet při životě 9 hodin, k nabíjení slouží standardní USB kabel. Disk bude nabízen v USA na konci ledna v pěti barvách – černé, bílé, červené, modré a zelené za cenu 130 USD (3 000 Kč bez DPH), o jeho globální dostupnosti se výrobce nepochlubil.

   

Seagate také představil malý domácí server Seagate Personal Cloud, který najde uplatnění především v domácích podmínkách a má sloužit pro zálohu zařízení, případně pro streamování obsahu do nich. Toto zařízení je kompatibilní s chytrými televizory od Samsungu nebo LG, herními konzolemi, Apple TV, Chromecastem a rovněž se zařízeními se systémem iOS, přičemž k obsahu můžete přistupovat skrze aplikaci Seagate Media i ve chvílích, kdy nejste doma.

     

Kromě ukládání dat na vlastní disky lze soubory zrcadlit na oblíbené cloudové služby jako Google Drive, Dropbox nebo Amazon S3. Seagate Personal Cloud bude k dispozici ve variantách se 3, 4 nebo 5 TB disky, případně v kapacitách 4, 6 nebo 8 TB, kdy jsou data zrcadlena. Cena tohoto zařízení bude začínat na 169 USD (4 000 Kč bez DPH), k dispozici bude na území USA ještě tento měsíc.

  

Sandisk šel k externímu ukládání dat z vašeho smartphonu vlastní cestou a představil jednoduchý flash disk Ultra Dual USB, který lze připojit jak do USB 3.0 portu, tak do microUSB. Díky tomu lze tento disk použít pro ukládání dat z vašeho smartphonu nebo tabletu, případně jako databanku pro vaše filmy a seriály na cesty. Disk lze připojit ke všem zařízením s Androidem s podporou OTG a pochopitelně k jakémukoliv počítači/tiskárně/televizi a jiným zařízením s podporou USB flash disků.

  

Pro Android výrobce připravil speciální aplikaci Memory Zone pro snadné kopírování obsahu a zálohování dat. Sandisk Ultra Dual USB bude možné zakoupit již tento měsíc globálně za cenu atakující 700 Kč za 16GB verzi a 1 900 Kč za 64GB verzi.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. GT (neregistrovaný)

    Keby vyrobci naozaj mysleli na zakaznikov, tak by davali slot na pamatove karty do kazdeho mobilu. Ale nie, treba to urobit komplikovane a hlavne draho. Ved slot na pamatovku stoji 1 cent a firma na tom nezarobi, ziska len zakaznik a to predsa nedopustime! Tak nas zasypu externymi chujovinami, na ktorych sa uz nieco da zarobit. Ze je to neprakticke? Na to sa vysr..t, ide o zisk a nie o pohodlie zakaznikov. Keby aj nie slot na kartu, stacilo by standardne davat aspon 64GB vnutornu pamat. Ale ani to velmi nie, hoci pre velkoodberatelov su to celkom urcite centove zalezitosti. Nech sa strcia!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).