Mapy Google dostaly zcela nový widget. Odhalí vám situaci na silnicích

tamas tuzes katai google maps mapy unsplash

Mapy Google patří celosvětově mezi nejpopulárnější mapové podklady nejen na chytrých telefonech. Kromě navigace z bodu A do bodu B toho umí mnohem více, například zobrazit trasy a časy městské hromadné dopravy, zpoplatněné silnice nebo aktuální dopravní situaci. Nyní se Google vytasil s novinkou, která poslední zmíněnou funkci přesune z aplikace do widgetu na domovskou obrazovku, který se dostane na zařízení s Androidem v průběhu následujících týdnů.

google maps
Takto bude vypadat widget Map Google

Widget bude zobrazovat vaši aktuální polohu včetně informací o hustotě dopravy znázorněnou třemi barvami (zelenou pro průjezdné silnice, žlutou pro hustou, ale plynulou dopravu, a červenou pro velmi hustou dopravu s možností tvorby dopravních zácp). Samotný widget bude taktéž interaktivní a umožní rychlé přiblížení či oddálení mapy, pakliže potřebujete trochu větší rozhled.tamas tuzes katai google maps mapy unsplashNepřehlédněte

Google Mapy na Ukrajině přestaly ukazovat provoz. Chrání tak obyvatele 

Kromě toho Google představil také novinku v podobě zobrazování informací o zpoplatněných silnicích. Ty už sice obsahuje nyní, avšak nově přibyde také údaj o ceně poplatku, pokud byste se rozhodli placený úsek využít. Zatímco u widgetu s aktuální dopravní situací prakticky nic nebrání jeho spuštění také na našem území, cena u zpoplatněných silnic byla prozatím oznámena pouze pro Spojené státy, Indii, Indonésii a Japonsko s příslibem, že další státy budou brzy následovat.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku