Domů » Bleskovky » Mapy.cz uloží každý váš krok. K dispozici je nová funkce Stopař

Mapy.cz uloží každý váš krok. K dispozici je nová funkce Stopař

Mobilní aplikace Mapy.cz pro Android se dočkala nové funkce, kterou ocení nejen výletníci, ale i řidiči, cyklisté a fanoušci běhání. Stačí jeden klik a funkce Stopař spustí ukládání vaší trasy až do té doby, než ji v cíli zastavíte. Vykreslené stopy včetně informací o vzdálenosti, času, průměrné rychlosti a výškovém profilu lze v aplikaci uschovat do takzvaného Batůžku, kam si lidé vkládají i svá oblíbená místa a výletní trasy. Zaznamenané stopy se přihlášeným uživatelům synchronizují z mobilních telefonů na web, odkud je možné je sdílet na sociální sítě. Stopař je zatím k dispozici v aplikaci Mapy.cz pro Android; na integraci do verze pro iOS a mobilní Windows se aktuálně pracuje.

Stačí otevřít aplikaci Mapy.cz a kliknout na tlačítko vpravo dole nad mapou. „V ten okamžik začne Stopař zaznamenávat délku ušlých stop, trvání chůze či jízdy, průměrnou rychlost a výškový profil trasy, dokud jej nezastavíte. Záznam si pak můžete snadno uložit do Batůžku v aplikaci, kde si také zvolíte, zda šlo o chůzi, běh, cyklojízdu nebo jízdu autem,“ vysvětluje Jakub Faifer. Přihlášený uživatel na Mapy.cz najde všechny uložené záznamy také v počítači.

Mapy.cz
Cena: zdarma
‎Mapy.cz
Cena: zdarma
Mapy.cz
Cena: Zdarma

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).