Mobilní aplikace Mapy.cz již brzy dostane offline mapové podklady celého světa

Aplikace Mapy.cz od tuzemského seznamu je velmi oblíbená, neboť na platformách Android, iOS i Windows Phone nabízí mapové podklady České a Slovenské republiky ke stažení pro offline použití. Webová verze však umí jít i za hranice bývalé federace, a to díky veřejně dostupným mapovým podkladům OpenStreetMap. A právě zahraniční offline mapy mají být dalším vylepšením mobilních aplikací.

  

Už příští měsíc si budou moci majitelé zařízení s Androidem stáhnout mapové podklady evropských zemí, na podzim pak mají přibývat další země. Této funkce se postupně dočkají i systémy iOS a Windows, a to jak na telefonech, tak na tabletech. V Seznamu se aktuálně snaží optimalizovat podkladová data jednotlivých zemí, aby si z místa v telefonu neukrojila zbytečně moc, ačkoliv například Německo se nedaří stlačit pod psychologickou hranici 1 GB. 

Bohužel v zahraničních mapách nebude možné bez připojení k internetu vyhledávat, tato funkce je naplánována „až“ na příští rok. Snad ji seznam stihne připravit ještě před obdobím dovolených. Aplikaci Mapy.cz si můžete stáhnout zdarma z následujících odkazů.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. Lister0 (neregistrovaný)

  No hlavně seznam říkal, že nebude dělat navigaci, tzn. pro tento účel bude stejně nutné použít něco jiného.

 2. woji (neregistrovaný)

  a taky rikal ze to bude na zacatku srpna

 3. lerion (neregistrovaný)

  „Už příští měsíc si budou moci majitelé zařízení s Androidem stáhnout mapové podklady evropských zemí, na podzim pak mají přibývat další země.“

  Vzhledem k tomu, ze pristi mesic (dokonce za tyden) tu mame podzim, asi by to chtelo preformulovat :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel