Domů » Bleskovky » Mobilní aplikace Mapy.cz již brzy dostane offline mapové podklady celého světa

Mobilní aplikace Mapy.cz již brzy dostane offline mapové podklady celého světa

Aplikace Mapy.cz od tuzemského seznamu je velmi oblíbená, neboť na platformách Android, iOS i Windows Phone nabízí mapové podklady České a Slovenské republiky ke stažení pro offline použití. Webová verze však umí jít i za hranice bývalé federace, a to díky veřejně dostupným mapovým podkladům OpenStreetMap. A právě zahraniční offline mapy mají být dalším vylepšením mobilních aplikací.

  

Už příští měsíc si budou moci majitelé zařízení s Androidem stáhnout mapové podklady evropských zemí, na podzim pak mají přibývat další země. Této funkce se postupně dočkají i systémy iOS a Windows, a to jak na telefonech, tak na tabletech. V Seznamu se aktuálně snaží optimalizovat podkladová data jednotlivých zemí, aby si z místa v telefonu neukrojila zbytečně moc, ačkoliv například Německo se nedaří stlačit pod psychologickou hranici 1 GB. 

Bohužel v zahraničních mapách nebude možné bez připojení k internetu vyhledávat, tato funkce je naplánována „až“ na příští rok. Snad ji seznam stihne připravit ještě před obdobím dovolených. Aplikaci Mapy.cz si můžete stáhnout zdarma z následujících odkazů.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Lister0 (neregistrovaný)

    No hlavně seznam říkal, že nebude dělat navigaci, tzn. pro tento účel bude stejně nutné použít něco jiného.

  2. a taky rikal ze to bude na zacatku srpna

  3. lerion (neregistrovaný)

    „Už příští měsíc si budou moci majitelé zařízení s Androidem stáhnout mapové podklady evropských zemí, na podzim pak mají přibývat další země.“

    Vzhledem k tomu, ze pristi mesic (dokonce za tyden) tu mame podzim, asi by to chtelo preformulovat :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).