Mapy.cz nabídnou navigaci v rozšířené realitě

Známá mapová služba Seznamu Mapy.cz na svém Facebookovém profilu sdílela krátké video, v němž prezentuje novou připravovanou funkci.

https://www.facebook.com/Mapy.cz/videos/vb.48335334387/10155738299664388/

 

Aplikace se nedávno naučila fungovat kompletně offline – bez připojení k internetu už můžete vyhledávat trasu, místa v mapě a navigovat se.Nepřehlédněte

Mapy.cz nově nabízejí turistické offline mapy celého světa

Nyní podle všeho přibude funkce zobrazující vaši trasu v překryvné vrstvě nad aktuálními záběry z fotoaparátu. Samozřejmě se nedá předpokládat, že by tento způsob navigování nahradil klasické rozhraní, ale lze si představit jeho využití například ve spletitých uličkách historických center měst, kde někdy nemusí být úplně patrné kudy se vydat. Otázkou je samozřejmě také dopad na výdrž baterie, který asi nebude příliš příznivý.

Aplikace je na videu nainstalována na iPhonu, ale novinka s nejvyšší pravděpodobností bude k dispozici i pro Android.Nepřehlédněte

Mapy.cz se připravují na dovolenou: umí zobrazovat ceny paliva na zahraničních stanicích

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku