Sledujte nás na YouTube

Mapy.cz nabídnou navigaci v rozšířené realitě

Známá mapová služba Seznamu Mapy.cz na svém Facebookovém profilu sdílela krátké video, v němž prezentuje novou připravovanou funkci.

v nové realitě

Takhle v úterý odpoledne…

Zveřejnil(a) Mapy.cz dne 15. srpen 2017

 

Aplikace se nedávno naučila fungovat kompletně offline – bez připojení k internetu už můžete vyhledávat trasu, místa v mapě a navigovat se.

Nyní podle všeho přibude funkce zobrazující vaši trasu v překryvné vrstvě nad aktuálními záběry z fotoaparátu. Samozřejmě se nedá předpokládat, že by tento způsob navigování nahradil klasické rozhraní, ale lze si představit jeho využití například ve spletitých uličkách historických center měst, kde někdy nemusí být úplně patrné kudy se vydat. Otázkou je samozřejmě také dopad na výdrž baterie, který asi nebude příliš příznivý.

Aplikace je na videu nainstalována na iPhonu, ale novinka s nejvyšší pravděpodobností bude k dispozici i pro Android.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentáře

  1. Kaspik (neregistrovaný)

    Vzhledem k tomu, že novinka využívá ARKit který je součástí iOS 11 novinek od Apple – nejsem si jist, zda to Androidí verze bude mít v brzké době také. :)

    • Roman (neregistrovaný)

      Vzhledem k tomu, že Sygic podobnou funkci s názvem Real View Navigation na Androidu umí už nějaký čas, jsem si jist, že ta Androidí verze Mapy.cz to bude umět v brzké době taky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *