Cena:

Mapy.cz nově nabízejí turistické offline mapy celého světa

Mobilní aplikace Mapy.cz (zatím jen ve verzi pro Android) nově přichází s turistickými off-line mapami celého světa. Všichni cestovatelé tak dostávají detailní turistické mapy celého světa, u nichž po stažení už není nutné mít připojení k internetu. Ještě nedávno si mohli uživatelé v mobilní aplikaci Mapy.cz stáhnout a v off-line režimu používat mapy Evropy a vyhledávání bez internetového připojení fungovalo dokonce jen pro Českou republiku.

Ať si teď vzpomenete na jakékoliv místo na zemi, kam byste se chtěli vypravit, můžete si s naší mobilní aplikací mapu daného regionu či státu stáhnout, a poté používat off-line. A to nejenom jako klasickou mapu, kdy vidíte, kde je jaké město nebo silnice, ale můžete si vyhledat zajímavá místa v okolí, ihned vidíte tipy na historické památky, naplánujete si cestu k nejbližšímu zámku anebo zjistíte, kde je jaká restaurace, hotel, či zastávka MHD. Ke všem těmto věcem už dnes nepotřebujete připojení k internetu a víme, že přesně tyhle vlastnosti off-line map turistům cestování po světě ulehčí,“ vysvětluje Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz. Pro cestovatele se z mobilní aplikace Mapy.cz stala plnohodnotná hlasová turistická a cyklonavigace, která funguje také v off-line režimu.

Rozdělení podle států a regionů

Aplikace Mapy.cz aktuálně zdarma nabízí nejdetailnější turistické mapy, v nichž jsou vykresleny všechny vrstevnice a ostatní detailní informace, které při turistice oceníte. Díky tomu by mapy všech zemí světa zabraly více než 180 GB, na což by kapacita paměti dnešních smartphonů nestačila. Vývojáři proto umožňují stahovat offline mapy odděleně pro jednotlivé státy či regiony, přičemž v průměru má mapa jednoho státu velikost zhruba okolo 500 MB.

Mapy.cz
Cena: Zdarma

Vývojáři aktuálně pracují na integraci offline map do verze pro iOS a desktopových zařízení s Windows 10.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.