Domů » Bleskovky » Mapy.cz mají nový plánovač a offline Evropu pro iOS a mobilní Windows

Mapy.cz mají nový plánovač a offline Evropu pro iOS a mobilní Windows

Mapy.cz od Seznamu se včera dočkaly dalšího důležitého vylepšení. Vývojáři výrazně předělali a vyladili Plánovač, do kterého integrovali funkci plánování výletů a možnost kombinace různých typů dopravy v rámci jedné trasy. Vylepšení mohou uživatelé vyzkoušet na svých počítačích i v mobilních aplikacích.

Aktualizace se dočkala také aplikace pro systémy Android, mobilní Windows i iOS, jenž poprvé získává podporu pro iPad. Ode dneška má tak mobilní verze sjednocené funkce napříč všemi platformami, a to včetně vyladěného Plánovače, Batůžku i offline států Evropy, které byly zatím dostupné jen pro zařízení Android (informovali jsme zde).

mapyCZ

Nový Plánovač vylepšil funkce a vzhled, a navíc funguje stejně na počítačích i v mobilních telefonech s operačními systémy Android, iOS a Windows Phone. Hlavní změnou je možnost kombinovat různé typy dopravy mezi každými dvěma body trasy a vybrat si různé parametry pro konkrétní úsek cesty.

mapy

Plánování výletů, které bylo dříve samostatnou funkcí, nyní Mapy.cz integrovaly přímo do Plánovače. Na každém bodě trasy je možné v České republice naplánovat výletní okruh. Nově lze také přidávat neomezené množství bodů, a tedy i výletních míst, před, mezi i za trasu, nebo je do trasy přetáhnout rovnou z mapy. Trasa se automaticky přepočítá. Uložit si ji mohou lidé v Batůžku a případně výlet pojmenovat nebo synchronizovat mezi zařízeními.

Odkaz na Google Play Odkaz na WP katalog Odkaz na App Store

 

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments