Domů » Bleskovky » Mapy.cz pro Android nově nabízejí offline mapy celé Evropy

Mapy.cz pro Android nově nabízejí offline mapy celé Evropy

Mapy.cz dnes uvolnili novou aktualizaci pro Android verzi aplikace, se kterou je možné si stáhnout mapy všech evropských států do smartphonu a mít je k dispozici offline, a to včetně nové Turistické mapy s cyklotrasami. Podklady lze uložit buď do interní paměti, nebo na pam. kartu. Aktualizace aplikace, která je zatím dostupná pro mobily s operačním systémem Android, umí ve vybrané mapě státu najít aktuální polohu uživatele. Těm, kdo mají ve svém telefonu nastavenou angličtinu jako výchozí jazyk, se pak základní ovládání aplikace zobrazí právě v angličtině.

Odkaz na Google Play

Se stažením například Chorvatska nebo Itálie se lidem stáhne i nová Turistická mapa daného státu, a to včetně cyklotras.Lidé si mohou vybrat, který konkrétní evropský stát si do mobilu uloží, aby si zbytečně neplnili paměťovou kartu nebo interní paměť mobilu.Novinkou aplikace je automatická základní lokalizace v anglickém jazyce. Jestliže někdo používá mobil, kde má jako výchozí jazyk nastavenou britskou nebo americkou angličtinu, uvidí po stažení aplikace Mapy.cz její základní ovládání rovnou s anglickými texty.

V případě plánování funguje synchronizace uložených tras z počítače do aplikace. Na desktopu naplánované trasy si totiž mohou lidé uložit do funkce Batůžek a ve svém mobilu si je poté zobrazí uložené v aplikaci. Později by se stejné funkce měli dočkat také uživatelé aplikace Mapy.cz pro iOS.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Subscribe
Upozornit na
guest
31 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments