Domů » Bleskovky » Máme kompletní parametry HTC U11 Life. Mačkání boků chybět nebude

Máme kompletní parametry HTC U11 Life. Mačkání boků chybět nebude

Společnost HTC připravuje na konec letošního roku dva deriváty své vlajkové lodě U11 – nabušený model U11 Plus s širokoúhlým šestipalcovým displejem a levnější, odlehčený smartphone U11 Life. Specifikace druhého jmenovaného se nyní objevily na internetu.

HTC U11 Life má dostat 5,2″ displej s Full HD rozlišením, tzn. že rozměrově bude o něco menší než standardní U11. O kompaktnosti však nemůže být řeč, neboť podle uniklých renderů dostane zařízení výrazně široké rámečky nad, a zejména pod displejem. V bradě bude alespoň zabudována čtečka otisků prstů, v prostoru nad displejem zase bude umístěna čočka 16Mpx fotoaparátu. Stejné rozlišení si pak má vysloužit hlavní fotoaparát na zádech.

Tělo telefonu bude splňovat odolnost s certifikací IP67 a pokud jej patřičně zmáčknete, dočkáte se u vybraných aplikací patřičné odezvy – i HTC U11 Life totiž dostane ovládání telefonu mačkáním boků, tedy funkci Edge Sense. Chybět nebude ani funkce USonic, která přizpůsobuje zvuk ve sluchátkách uživatelově uchu. Předpokládáme, že přibalená sluchátka budou po vzoru ostatních modelů vybavena USB-C koncovkou, a tak počítejme s absencí klasického 3,5mm jacku. Kromě toho bude USB-C port sloužit k dobíjení 2600mAh akumulátoru.

HTC U11 Life bude pohánět čipset střední třídy Snapdragon 630 a bude nabízen ve dvou paměťových konfiguracích – 3/32 nebo 4/64 GB. Operačním systémem bude nejnovější Android 8.0 Oreo a to hned ve dvou příchutích – buď obalený nadstavbou HTC Sense, nebo v čisté podobě. HTC totiž hodlá svůj smartphone nabídnout i jako součást programu Android One, otázkou však je, zda se k nám vůbec tato čistá varianta dostane.

Premiéru HTC U11 Life a U11 Plus očekáváme v nejbližších týdnech, patrně 20. října, což je datum zobrazené na displeji jednoho z renderů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).