Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » MacBooky vám brzy pomohou s lepším usínáním. Dostanou filtr modrého světla

MacBooky vám brzy pomohou s lepším usínáním. Dostanou filtr modrého světla

Mnohé výzkumy potvrdily, že modré světlo, které vyzařují displeje našich zařízení, ať se jedná o chytrý telefon, či notebook, nebo veškeré LED osvětlení, není pro náš spánek příliš přínosné. Jelikož si mozek myslí, že je stále den, zamezuje produkci melatoninu, který je zodpovědný za navození spánku, a tak zůstáváme vzhůru do dlouhých nočních hodin bez zjevného důvodu. Apple tento fakt vyřešil u iPhonu přidáním filtru modrého světla (Night Shift režim) a ten by se měl také brzy objevit nativně i u počítačů této kalifornské firmy.

macbook_night_shift

V posledním testovacím sestavení operačního systému MacOS se objevila právě možnost zapnutí filtru modrého světla, kdy displej dostane oranžový nádech. Prozatím není známo, kdy by se aktualizace s touto funkcí mohla dostat mezi běžné uživatele, kteří nejsou součástí beta programu, nicméně se zdá, že se nejedná o příliš vzdálenou budoucnost. Prozatím mohou majitelé Maců používat například legendární program F.lux, který pomůže modré světlo vyfiltrovat.

Modré světlo z obrazovek počítačů a telefonů narušuje spánek. Jak se bránit?

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments