Domů » Bleskovky » MacBook budoucnosti nemá mít klasický kloub, ale jednolité ohebné tělo

MacBook budoucnosti nemá mít klasický kloub, ale jednolité ohebné tělo

Apple v tomto týdnu představil 13“ MacBook Pro, jehož zevnějšek se od předchozí generace prakticky neliší. V budoucnu bychom se však od Apple mohli dočkat odvážnějších notebooků, alespoň to naznačuje nová patentová přihláška.

Místo kloubu ohebné tělo

Apple v ní uvažuje o úplném odstranění kloubu, jak jej známe dnes. Namísto něj by měl být současný mechanismus nahrazen ohebnou částí, která má být vytvořena z několika flexibilních vrstev umožňujících nastavení libovolného úhlu ohybu. Tělo takového počítače má působit jako jeden celistvý kus bez jakýchkoliv viditelných mechanických narušení.

macbook flex 2

U tohoto typu ohybu Apple v patentové přihlášce (zatím) nepočítá s ohebným displejem, rozložení prvků má být standardní – v horní části plochý displej, na spodní mechanická klávesnice. Ve flexibilním kloubu pak má být uschována veškerá propojovací kabeláž. Pokud by chtěl Apple vyrobit notebook s takto jednolitým tělem, musel by srovnat tloušťky obou částí, v současnosti je víko s displejem o poznání tenčí než základna.

macbook flex 1

Podobně řešený ohebný kloub má počítač Surface Book, avšak v konstrukci kloubu Microsoft nevyužívá flexibilních součástí, ale mechanických segmentů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No neviem ako potom bude riešené chladenie. Mám dojem, že dnes to je práve v tom kĺbe…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).