Lumie 950 a 950 XL měly dostat podporu Surface Pen, chytrých krytů a šikovných gest

Vydejte je tak, jak jsou, žádné nové funkce nepřidávejte a systém doladíme později. Tak nějak zřejmě probíhal schvalovací proces posledních vlajkových Lumií 950 a 950 XL. Server WindowsCentral zveřejnil exkluzivní video, které dokazuje, že Microsoft měl s těmito telefony mnohem větší plány.

Toto video vzniklo ještě před uvedením obou modelů, jejich design již zůstal do finále prakticky nezměněn. Co se však změnilo, byly původní vize a marketingové plány. Mezi příslušenstvím obou telefonů například neměl chybět chytrý kryt s výřezem na displej a poutkem pro stylus Surface Pen. Jak video ukazuje, s perem měl počítat i samotný systém Windows 10 Mobile, například v aplikaci OneNote.

Ten se měl dočkat i mnohem detailnější obrazovky Glance Screen a podpory všemožných gest při manipulaci s telefonem. Prototypy telefonů uměly rozpoznat, že je někdo drží (tzv. Active Sides) a na základě toho umožňovaly používat různá gesta např. pro zvedání/ukončování hovorů, ke ztišení budíku či vyzvánění apod. Na kompletní seznam připravovaných gest se můžete podívat na tomto obrázku.

Podle informací redaktorů serveru WindowsCentral skutečně všechny výše uvedené vychytávky prototypy Lumií 950 a 950 XL uměly, nakonec však byly těsně před uvedením telefonů na trh zrušeny. Proč tak Microsoft na poslední chvíli učinil, je nejisté.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku