Lokalizační štítky od Samsungu dohání AirTagy. S hledáním pomáhá síť 200 milionů zařízení

smarttag uvod2

Příchod lokalizačních štítků od Applu vzbudil velký zájem o hledání ztracených zařízení. Jeho úspěšné fungování je nicméně podmíněno hustou sítí zařízení, která jsou jejich uživatelé ochotni pro tento účel poskytnout.

samsung galaxy smart tag 1
Lokalizace pomocí SmartThings překonala významný milník

Své řešení má k dispozici také Samsung, který vyhledává ztracená zařízení pomocí vlastních lokalizačních štítků SmartTag. Ty využívají síť zařízení od Samsungu a jejich služby SmartThings Find, která je obdobou řešení od Applu. Korejská společnost se nyní pochlubila velikostí vlastní vyhledávací sítě, která dosáhla úctyhodné velikosti 200 milionů „uzlů“. V praxi toto číslo představuje počet aktivních zařízení od Samsungu (telefonů, tabletů či jiných přístrojů), na kterých je funkce vyhledávání ztraceného zařízení aktivována.smarttag uvod2Nepřehlédněte

Recenze přívěsku Samsung SmartTag: digitální Sherlock Holmes

Velikost ekosystému je pro správné fungování lokalizačních štítků stěžejní. Hledání předmětů a zařízení je díky husté síti do značné míry nezávislé na připojení k mobilní síti či internetu, což hledání usnadňuje. Jak je na tom největší konkurent Samsungu, bohužel nevíme – Apple se pochlubil pouze informací, že funkci Najít využívá síť „stovek milionů zařízení“.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku