Domů » Články » Logická hra, aplikace pro milovníky noční oblohy a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Logická hra, aplikace pro milovníky noční oblohy a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Dnešní přehled aplikací a her obsahuje šest titulů rovnoměrně rozdělených mezi platformy iOS a Android. Všechny položky jsou dočasně dostupné zcela zdarma, ačkoliv za normálních okolností jsou placené. Pokud si stáhnete hru či aplikaci z tohoto seznamu, ve vaší knihovně zůstane jako zakoupená i po odinstalaci.

S případným stažením ale neváhejte, doba dostupnosti zcela závisí na vůli vývojáře a my ji bohužel nemůžeme nijak ovlivnit, je tedy možné, že akce brzy skončí.

iOS

Pinball Breaker Forever

Pinball Breaker Forever je zajímavá kombinace dvou her — klasického pinballu a her na styl Space Invaders.

Z pinballu si hra bere inspiraci v mechanismu odpalování kuličky pomocí dvou „pálek“, jimiž můžete ovlivňovat směr letu kuličky. Na rozdíl od klasického pinballu ale kulička neprochází skrz sérii překážek, místo toho slouží k rozbíjení neonových cihliček, za což získáváte body. Levely jsou náhodně generované, takže máte jistotu, že se vzory nebudou opakovat.

S tím, jak budete postupovat hrou, zjistíte, že můžete využívat různých „zlepšováků“ — jedná se například o přesné střely, exploze, nezastavitelné kuličky, nebo více kuliček najednou. Nechybí ale ani estetické upgrady, které mění vzhled herních prvků, vždy ale zůstává zachována „osmdesátková“ atmosféra hry.

Kromě tohoto klasického herního režimu můžete zkusit ještě 15 samostatných miniher, v nichž najdete například speciální terče, lasery, nebo rotující překážky.

Potěší i originální elektronický soundtrack, replaye s možností sdílení, podpora achievementů a možnost porovnávat své skóre s kamarády i celým světem v různých žebříčcích.

Sky Live

Sky Live je aplikace zaměřená na milovníky vesmíru, amatérské astronomy a fanoušky kosmonautiky. Poskytuje celou řadu zajímavých a aktualizovaných informací o noční obloze nad vaší hlavou, včetně týdenní předpovědi počasí s důrazem na viditelnost, což oceníte, pokud plánujete pozorovat nebe dalekohledem či dokonce fotografovat.

Aplikace také zobrazuje seznam souhvězdí, planet a dalších vesmírných objektů, které je aktuálně ve vaší zeměpisné poloze možné pozorovat. Nechybí dokonce ani praktická mapka ukazující trajektorii Mezinárodní vesmírné stanice a dalších objektů. U ISS také vidíte seznam astronautů, kteří jsou v aktuální době na její palubě.

Zejména pro fotografování pak jsou podstatné informace o světelném znečištění, oblačnosti a také o „světelnosti“ Měsíce, neboť ne všechny intenzity nasvícení umožňují pořídit kvalitní snímky.

Pokud vlastníte Apple Watch, můžete dokonce využít šikovného rozšíření, které vám na zápěstí zobrazí notifikace o nadcházejících astronomických úkazech, průletu ISS, či jiných zajímavých situacích.

Phone Drive

Phone Drive je šikovný nástroj, který dokáže proměnit vaše iOS zařízení v bezdrátový flash disk. Váš iPhone či iPad promění v server na lokální síti, k němuž následně můžete přistupovat buď pomocí webového rozhraní, nebo přímo z průzkumníka souborů. Samozřejmostí je plná podpora klasických operací se soubory a včetně drag&drop.

Součástí aplikace jsou ale také vestavěné prohlížeče snad všech myslitelných typů souborů, takže budete moci vaše soubory rovnou prohlížet a nakládat s nimi dle své libosti. Phone Drive obsahuje integrovaný prohlížeč PDF souborů s možností tvořit záložky, multimediální přehrávač s podporou náhodného či opakovaného přehrávání (i na pozadí) a prohlížeč dokumentů podporující soubory MS Office, iWork i klasické TXT a HTML. Textové soubory je navíc možné z prostředí aplikace i přímo upravovat.

Potěší také podpora operací se ZIP a RAR soubory, možnost přímého sdílení přes Bluetooth, nebo funkce pro uzamčení pomocí kódu či Touch ID.

Aplikace počítá i s využitím cloudových služeb Google Disk, Dropbox, OneDrive, iCloud a Box, ale jedná se o funkci zpoplatněnou dvěma dolary formou in–app platby. Vše ostatní je ale dostupné zdarma.

 

Android

Everybody’s RPG

Everybody's RPG
Cena: 23,99 Kč

Jak již název napovídá, tato hra je silně multiplayerově orientované RPG, v němž můžete se spoluhráči z celého světa dobývat dungeony, bojovat s příšerami a plnit další úkoly. Nechybí ale dokonce ani herní mód PVP, v němž se rázem spoluhráči promění v nepřátele a vy tak budete moci zkoušet své bojové schopnosti i proti reálným hráčům.

V obou režimech samozřejmě nemůže chybět propracovaný systém nakupování a vylepšování zbraní a nejrůznějšího vybavení, k čemuž slouží zlato získané za vyhrané bitvy a splněné úkoly. Nakupovat dokonce můžete i zcela nové postavy, přičemž každá postava má samozřejmě svůj unikátní charakter a schopnosti.

Specialitou hry je systém respawnování, v němž každá reinkarnace posílí vaši postavu. V této hře tedy platí, že co vás zabije, to vás posílí!

Hra stojí za vyzkoušení i kvůli povedené grafice, která se netají inspirací průkopnickými tituly tohoto žánru.

Dim Night Mode Screen

Pokud používáte ROM, do níž vývojáři zapomněli přidat něco na způsob technologie LiveDisplay, jistě by vám mohla přijít vhod tato aplikace. Jedná se o poměrně jednoduchou utilitu, která si za cíl klade zpříjemnit vám noční používání telefonu.

Toho je docíleno aplikováním různě barevných filtrů, resp. jejich kombinace. Můžete tak docílit zdánlivého snížení jasu ztmavením pomocí šedého filtru, nebo omezit nepříjemné modré světlo „oteplením“ barev displeje. Modré světlo v noci nejen působí nepříjemně ostrým dojmem, ale také brání tělu přejít do kvalitního spánku, je tedy vhodné jeho množství před spaním omezit.

Veškerá nastavení mohou být aktivována na jedno kliknutí a služba běžící na pozadí spotřebovává díky dobré optimalizaci opravdu jen minimum energie. Na výběr máte i přednastavené barevné režimy, jako je například čtecí mód či nastavení pro sledování filmů.

Neo Angle

Neo Angle - Retro 3D Puzzle
Cena: 45,99 Kč

Neo Angle je velmi netradiční logická hra, která tak nějak vybočuje ze zažitých konceptů podobných her. Cílem je sebrat všechny jehlany a dostat se do cíle daného kola. To zní poměrně jednoduše, ovšem docílit toho musíte jakýmsi překlápěním neonově fialového trojúhelníku do čtvercových polí zelené barvy.

Každý čtverec je zkrátka rozdělen úhlopříčně na dvě trojúhelníková pole, do nichž můžete vstoupit. Jakmile pole jednou označíte, už není cesty zpět a můžete pokračovat jen na nějaké navazující volné pole. Brzy tedy zjistíte, že problém není dostat se k jehlanu, ale dostat se tam tak, aby vám zbyl dostatek prostoru pro návrat zpět, což můžete potřebovat buď kvůli vstupu do cíle, nebo kvůli sebrání dalšího jehlanu.

Prvních několik levelů působí skutečně velmi jednoduše, skoro by se chtělo říci až primitivně. Jejich účel je však jasný — naučit vás trochu zvláštní herní mechanismus. Brzy ale dojde i na poněkud složitější levely, v nichž budete muset zapojit všechny dostupné mozkové buňky.

Hra získala dobré hodnocení i od webů TouchArcade a Pocket Gamer, takže určitě stojí za vyzkoušení.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).