Domů » Bleskovky » LG X4+ oficiálně: střední třída s armádní odolností a skvělým zvukem

LG X4+ oficiálně: střední třída s armádní odolností a skvělým zvukem

Společnost LG dnes představila nový smartphone, který by mohl potěšit méně šikovné uživatele – je totiž odolný vůči pádům, vibracím, rozdílům teplot, atd., neboť splňuje armádní odolnostní standard MIL-STD-860G. Přitom se nejedná o žádný tank, který by ve slušné společnosti vypadal nepatřičně, naopak je celé jeho tělo z hliníku.

LG X4+ je telefon střední třídy, disponuje 5,3″ displejem s HD rozlišením, čipsetem Qualcomm Snapdragon 425 a 2 GB RAM. Pro ukládání dat slouží 32GB úložiště a prostor na paměťovou kartu, na kterou je možné ukládat například fotografie či hudbu. Pro první účel je připravena dvojice fotoaparátů s rozlišením 13 a 5 Mpx, pro druhý je v telefonu integrován kvalitní DAC převodník s podporou 32bit/192kHz audia.

Novinka podporuje veškeré standardní bezdrátové sítě (včetně analogového FM rádia), nechybí ani NFC čip využitelný pro platby LG Pay. Výdrž určuje akumulátor s kapacitou 3 000 mAh. LG X4+ pohání Android 7.1 Nougat, telefon bude dostupný v modré a růžové barvě a půjde do prodeje v příštích dnech. Dostupný u korejských operátorů za cenu 300 000 KRW (asi 5 900 korun bez DPH), zda má i globální ambice, je v tuto chvíli neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).