LG X Venture: obrněnec, co odolá vodě, prachu i pádům

Společnost LG včera představila nový smartphone, který není pouhou šedou myškou k zaplácnutí díry v portfoliu, ale rozumně vybavený telefon se zvýšenou odolností a slušnou výdrží na jedno nabití. Novinka se jmenuje X Venture a splňuje odolností normy IP68 a MIL-STD 810G, odolat by tak měla prachu, ponoření do hloubky 1 metru po dobu 30 minut, vadit by jí neměly teplotní rozdíly a pády z výšky 1,5 metru.

Odolnost telefonu je zajištěna pevnou konstrukcí, kterou tvoří kovový rám a pogumovaná záda, telefon není naštěstí nijak přehnaně masivní, jeho rozměry jsou 154 × 75,8 × 9,29 a hmotnost 166,5 gramů. Čelní stranu telefonu vyplňuje 5,2″ Full HD displej, kterému prostor neubírají systémová tlačítka, ta se nachází pod displejem společně se čtečkou otisků prstů.

Na levé straně telefonu SE nachází speciální hardwarové tlačítko Quick Button, které slouží ke spuštění aplikace Outdoor Essentials, kde člověk najde pomůcky jako barometr, kompas, krokoměr, svítilnu apod. Dlouhý stisk pak vyvolá nastavení, dvojitý stisk aktivuje mód pro rukavice.

Telefon běží pod taktovou Snapdragonu 435 a 2 GB RAM, pro uživatelská data je připraveno 32GB úložiště případně slot na paměťovou kartu. Na pořizování fotografií je připraven 16Mpx fotoaparát a 5Mpx selfie kamerka, o výdrž se stará 4 100mAh akumulátor. Konektivita je vcelku příkladná, nechybí Wi-Fi, Bluetooth, LTE, NFC, GPS, FM, zamrzí snad jen použití staršího microUSB konektoru pro nabíjení; alespoň podporuje funkci OTG.

LG X Venture půjde na trh s Androidem 7.0 Nougat v černé a hnědé barvě. Prodávat se má globálně v několika příštích týdnech, zda přijde i na náš trh, zatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku