TOPlist

LG Wing: netradiční telefon s otočným sekundárním displejem dorazí nečekaně brzy

LG Wing

V minulém týdnu se na internetu objevila první videa odhalující netradiční smartphone od LG s otočným sekundárním displejem. Tento neobvyklý experiment pravděpodobně již brzy uvidíme v prodeji, LG totiž rozeslalo pozvánky na jeho odhalení.

LG Wing bude představen už za necelé dva týdny

Připravovaný smartphone je ve videu prezentován jako Explorer Project, což má být podle LG nová rodina produktů, která nabídne výrazné a dosud neprozkoumané zkušenosti z používání. Prvním takovým zařízením bude nepochybně spekulovaný smartphone LG Wing, jehož neobvyklý form-faktor upoutávka prezentuje. Telefon bude vybaven klasickým protáhlým displejem, za kterým se bude schovávat sekundární zobrazovač. Ten bude možné zpoza hlavního displeje vytočit o 90 stupňů a rozšířit plochu o další čtvercový panel pro méně důležité funkce.

LG Wing by měl mít podobné parametry jako LG Velvet, hlavní displej má mít úhlopříčku 6,8“ a Full HD+ rozlišení, uvnitř telefonu má tepat čipset Qualcomm Snapdragon 765G s podporou sítí 5G. Chystaná novinka bude pochopitelně dražší než LG Velvet, spekuluje se o ceně okolo tisíce dolarů (asi 22 200 korun bez DPH). Oficiální premiéra se odehraje 14. září v 16:00 našeho času, přímý přenos bude přenášen na YouTube a na Facebooku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku