LG Wing s otočným displejem se ukázal na dalším videu. Víme, kolik bude stát (oživeno)

LG Wing

Společnost LG se rozhodně nebojí ve světě smartphonů experimentovat, avšak málokdy se jí podaří svými nápady zaujmout běžného spotřebitele. Zatímco konkurence to zkouší s ohebnými displeji, LG se pokouší najít uplatnění pro dva klasické panely. K některým ze svých telefonů prodává přídavný displej ve flipovém pouzdře, přemýšlí ale i nad odvážnějšími způsoby rozšíření základní obrazovky.

LG Wing: telefon s netradičně řešeným sekundárním displejem

Jeden z takových způsobů má představovat smartphone LG Wing, který si lze představit jako dva telefony položené na sobě displejem vzhůru, přičemž ten spodní se umí otočením vyklopit na stranu.

lg wing

Jaké má mít tento koncept reálné využití? Podle renderu výše by mohla být například na vyklopeném displeji vyobrazena klávesnice, zatímco hlavní zobrazovač by v horizontální poloze ukazoval psaný obsah, např. ve Wordu, v emailovém klientovi apod. Další způsob použití ukazuje následující video zveřejněné serverem Android Authority.

LG Wing navigation and music playback - Android Authority

Ve videu je k vidění funkční smartphone, na jehož hlavním displeji běží navigace, a na výklopném sekundárním panelu ovládání audiopřehrávače. Filozofie LG je poměrně jasná – nevytrhnout uživatele z kontextu a umožnit mu odložit si část agendy na sekundární panel.

Video je také jasným důkazem, že LG Wing neexistuje pouze na papíře, ale se jej možná skutečně dočkáme, některé jazyky dokonce tvrdí, že se tak stane ještě do konce letošního roku. Telefon by měl být poháněný čipsetem Qualcomm Snapdragon řady 7 s podporou sítí 5G.

Oživeno 30. 8. 2020 v 12:00

Server Android Authority v týdnu zveřejnil další video netradičního smartphonu LG Wing, které ukazuje další způsob použití výklopného displeje, tentokráte v mobilní závodní hře. Na hlavním displeji běží samotná hra, zatímco na horním mapa trasy.

LG Wing smartphone gaming - Android Authority

Sekundární displej by jistě našel využití ve velké spoustě her, ovšem museli by s tímto řešením počítat jejich vývojáři. Vyvíjet speciality pro jedno unikátní zařízení se nevyplatí, zvláště pak jedná-li se o takto divoký koncept, který patrně mnoho dalších výrobců nenapodobí. Jsme však zvědaví, jaké další scénáře použití sekundárního displeje nám ještě LG ukáže.

LG Wing by měl být představen do konce letošního roku, v USA se má údajně jeho cena pohybovat okolo tisíce dolarů (asi 22 tisíc korun bez DPH). Očekává se, že telefon dostane do výbavy čipset Qualcomm Snapdragon 765G a trojitou kameru se 64Mpx hlavním snímačem.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku