Domů » Bleskovky » LG V35 ThinQ v přípravě: dostane 6″ displej a nový fotoaparát

LG V35 ThinQ v přípravě: dostane 6″ displej a nový fotoaparát

Za necelé tři týdny společnost LG odhalí svůj nový vlajkový smartphone pro první polovinu letošního roku. LG G7 ThinQ však nebude jediným letošním top modelem korejského výrobce, v přípravách je i nástupce „véčkové“ řady. Podle údajně velmi spolehlivých zdrojů serveru AndroidHeadlines se můžeme těšit na LG V35 ThinQ.

Jak již název napovídá, bude se jednat o nástupce na MWC představeného modelu V30S ThinQ. Chystaný telefon bude v mnoha oblastech svému předchůdci podobný, například má dostat prakticky stejný širokoúhlý OLED panel s úhlopříčkou 6″ a QuadHD+ rozlišením. Displej má zabírat zhruba 80 procent čelní plochy, na rozdíl do chystaného modelu G7 nebude disponovat výřezem. Tvarově i designově se bude V35 podobat letošnímu modelu, k dispozici má být v černé a šedé barvě s lesklou povrchovou úpravou.

Fotoaparát stejný jako u G7 ThinQ

Drobné změny potkají fotoaparát, který má být postaven na kombinaci dvou 16Mpx čipů. Hlavní složka bude podporovat 10bit HDR a bude překrytá skleněnou čočkou s clonovým číslem f/1.6. Sekundární snímač bude využívat širokoúhlý objektiv v úhlem záběru 107°. Fotoaparát bude pracovat se spoustou softwarových režimů, např. díky technologiím SuperBright a SuperPixel bude například přeborníkem v pořizování fotografií za zhoršených světelných podmínek. Přímo ve fotoaplikaci má být přístupná funkce Google Lens pro rozpoznávání snímaných objektů. Umělou inteligencí má být ostatně prošpikován celý telefon.

V LG také budou klást důraz na kvalitní zvuk, V35 ThinQ má dostat 32bitový Hi-Fi Quad DAC využívající ESS Saber 9228. K dispozici mají být také digitální filtry pro jemné ladění zvuku. Kromě toho bude telefon disponovat mikrofony, které budou schopné rozpoznávat hlasy na dálku, údajně na vzdálenost větší než 5 metrů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments