TOPlist

LG V30S ThinQ oficiálně: více paměti, nové barvičky a umělá inteligence

Ještě před veletrhem MWC představilo LG svoji novou střední třídu K8 a K10 (více informací), aby dnešní den patřil pouze hlavní hvězdě korejské společnosti. Pokud se však podíváte blíže, zjistíte, že tato hvězda prolétla kolem Země poměrně nedávno.

Hardwarové novinky

LG V30S ThinQ totiž není nový telefon, ale pouze nová edice podzimního modelu V30. Má naprosto stejný vzhled a na pár drobností prakticky totožnou výbavu. Ze 4 na 6 GB narostla operační paměť a zvětšovalo se i úložiště – u původního modelu bylo 64 nebo 128 GB, nyní je 128 nebo 256 GB (u modelu V30S+). Papírově vypadá stejně i P-OLED panel, má však poskytnout lepší obraz při slabém osvětlení. Poslední „hardwarovou“ novinkou jsou nové barvy – new platinum gray a new moroccan blue; v původních barvách novinka nabízena nebude.

Tip: Podrobné parametry LG V30S (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Sázka na umělou inteligenci

Důležitou součástí LG V30S ThinQ je přítomnost umělé inteligence, kterou korejský gigant představil samostatně před dvěma týdny. Složka Vision AI má využívat fotoaparát k rozpoznávání objektů, kódů, apod., kromě toho umí využít databázi více než 100 milionů snímků k analýze focené scény a zvolení nejvhodnějšího nastavení fotoaparátu pro přirozené snímky.Nepřehlédněte

LG představilo svoji umělou inteligenci. Přiveze ji na MWC se smartphonem V30s

Složka Voice AI bude postavena na Google Assistant a díky ní bude moci uživatel využívat hlasové příkazy ke spouštění aplikací, měnění nastavení telefonu, apod. Bohužel kvůli nepodpoře češtiny si Voice AI příliš neužijeme. Teoreticky by měl softwarové novinky a umělou inteligenci dostat i loňský model V30 v rámci update firmwaru, LG zatím tuto informaci nepotvrdilo.

LG V30S ThinQ zatím nemá oznámenou dostupnost a cenu, jakmile ji budeme znát, přidáme ji do článku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku