Domů » Bleskovky » LG představilo svoji umělou inteligenci. Přiveze ji na MWC se smartphonem V30s

LG představilo svoji umělou inteligenci. Přiveze ji na MWC se smartphonem V30s

Společnost LG se připravuje na blížící se veletrh MWC, kde představí vylepšený vlajkový smartphone V30 a vlastní balík funkcí využívajících umělou inteligenci. Obě položky nyní korejská společnost oficiálně oznámila na svých stránkách.

Podle nich LG na MWC ukáže vlastní sadu AI technologií, která bude demonstrována na nové verzi LG V30 pro rok 2018 (spekuluje se o názvu LG V30s). Korejský gigant údajně strávil více než rok na zkoumání, jak umělou inteligenci do smartphonů implementovat, tak, aby poskytl intuitivní uživatelskou zkušenost. Výsledkem jsou dva okruhy funkcí využívající obraz z fotoaparátu a rozpoznávání hlasu.

Recenze LG V30: vydařený útok na nejvyšší příčky

Vision AI

První funkce pracuje s fotoaparátem, přičemž dokáže analyzovat focené objekty a doporučit nejlepší režim snímání – portrét, jídlo, zvířata, město, květina, město, východ a západ slunce. LG pak zvolí na základě naučených znalostí z vlastní databáze fotografií (přes 100 milionů snímků) to nejlepší nastavení fotoaparátu. Fotoaparát také dostane nový režim pro fotografování za špatných světelných podmínek, kdy si umělá inteligence změří jas aktuálně pořizovaného snímku a nastaví úroveň jasu, aby byl výsledek přirozenější.

Vision AI také zvládne skenovat QR kódy, případně samotné produkty na základě jejich fotografie a rovnou nabízet zboží agregované srovnávačem cen.

Voice AI

Druhá funkce bude stavět na využití mikrofonu, skrze který bude možné hlasem spouštět aplikace, měnit nastavení, apod. Služba bude postavena na funkci Google Assistant, LG přidá 32 vlastních (z toho 9 nových) hlasových příkazů. Jejich seznam najdete na stránkách LG, pochopitelně pouze v angličtině.

Přestože nové funkce bude LG demonstrovat na inovované verzi modelu V30, budou postupně rozšiřovány i na starší modely v rámci aktualizace systému, ne všechny telefony však dostanou všechny funkce (záleží na hardwaru a nezhoršené uživatelské zkušenosti).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Totalni Kopirka Samsung Bixby Vision a Voice

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).