Domů » Bleskovky » LG V30 v klasickém testu „tří O“: ostré předměty, oheň a ohyb

LG V30 v klasickém testu „tří O“: ostré předměty, oheň a ohyb

YouTuber JerryRigEverything dostal konečně do svých spárů smartphone LG V30, který byl představen před sedmi týdny, ale do prodeje se dostává až nyní. Jak skleněná novinka obstojí v jeho standardní tortuře?

LG V30 Durability Test! - Scratch, BURN, and BEND tested!

Týrání čelní strany hroty s různou tvrdostí dopadlo dle očekávání – do Gorilla Glass 5. generace se jako první zakousl hrot s tvrdostí 6 podle Mohse, tedy stejně jako na nejnovějších iPhonech či Galaxy Note8. Stejný materiál chrání i čočky předního i zadních fotoaparátů, zbytek telefonu (až na plastové předěly antén) je vyroben z kovu. Nejnáchylnějším místem se tak stala čtečka otisků prstů, která po důkladném poškrábání nožem přestala plnit svoji funkci, skleněná ochrana by zřejmě v tomto případě byla vhodnější.

Telefon ztratil body i v testu ohněm, neboť jeho P-OLED displej se z kontaktu s přímým plamenem již „neuzdravil“, podobně jako to umí LCD panely. Naopak v testu na mechanické odolnosti obstál na výbornou – tělo je velmi solidně zpracováno a v testu na ohyb nedošlo k žádné jeho deformaci. Zdá se, že ztrátu odolnosti vůči vniknutí vody a prachu nemusí mít jeho budoucí majitelé strach. Pokud se chcete podívat, jak se do V30 dostat, a co vše se uvnitř nachází, můžete se podívat na následující video.

LG V30 Teardown - Best Cell Phone Camera Hardware Ever?!

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Kdy bude lg v30 v cr ?

  2. „…již „neuzdravil“, podobně jako to umí LCD panely“, tedy LCD panely se umí neuzdravit?;)

  3. Tyto testy nemám obecně rád a hlavně test ohněm mi přijde naprostý nesmysl. Chápu ještě otestování ohebnosti telefonu a ten „scratch test“, s tím se běžný člověk setkává při nošení v kapse, ale opravdu někdo zapaluje displej telefonu? Přijde mi to nesmysl…

    • Neni to nesmyl, ukazuje to na odolnost a tato situace muze nastat v jinem meritku.Uz jsem videl poskozeny displej jen od slunce v aute u auta bez klimatizace.Sklo je jako lupa, takze tento test je celkem dobrou simulaci.

  4. Ještě by to mohl Jerry rozšířit o druhý extrém a simulovat mráz třeba vytažením mobilu po nějaké době z mrazáku.

  5. Už se na něj moc těším, o velikonocích bude za 12 tis. kč a bude to důstojný nástupce mé stávající LG G6 která je nejlepší kup v poměru výhon/cena

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).