Domů » Bleskovky » LG V30 v klasickém testu „tří O“: ostré předměty, oheň a ohyb

LG V30 v klasickém testu „tří O“: ostré předměty, oheň a ohyb

YouTuber JerryRigEverything dostal konečně do svých spárů smartphone LG V30, který byl představen před sedmi týdny, ale do prodeje se dostává až nyní. Jak skleněná novinka obstojí v jeho standardní tortuře?

Týrání čelní strany hroty s různou tvrdostí dopadlo dle očekávání – do Gorilla Glass 5. generace se jako první zakousl hrot s tvrdostí 6 podle Mohse, tedy stejně jako na nejnovějších iPhonech či Galaxy Note8. Stejný materiál chrání i čočky předního i zadních fotoaparátů, zbytek telefonu (až na plastové předěly antén) je vyroben z kovu. Nejnáchylnějším místem se tak stala čtečka otisků prstů, která po důkladném poškrábání nožem přestala plnit svoji funkci, skleněná ochrana by zřejmě v tomto případě byla vhodnější.

Telefon ztratil body i v testu ohněm, neboť jeho P-OLED displej se z kontaktu s přímým plamenem již „neuzdravil“, podobně jako to umí LCD panely. Naopak v testu na mechanické odolnosti obstál na výbornou – tělo je velmi solidně zpracováno a v testu na ohyb nedošlo k žádné jeho deformaci. Zdá se, že ztrátu odolnosti vůči vniknutí vody a prachu nemusí mít jeho budoucí majitelé strach. Pokud se chcete podívat, jak se do V30 dostat, a co vše se uvnitř nachází, můžete se podívat na následující video.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments