Domů » Bleskovky » LG v roce 2017: Chystáme zařízení s ohebnými a rolovatelnými OLED displeji

LG v roce 2017: Chystáme zařízení s ohebnými a rolovatelnými OLED displeji

LG vždy patřilo k pokročilým výrobcům v oblasti displejů a nyní na sebe opět upozornilo. Zveřejnění vize společnosti v této oblasti dává naději v ještě lepší zítřky, naštěstí jde tentokrát hustota pixelů stranou a korejský výrobce se hodlá zaměřit spíše na větší a zajímavější použitelnost svých panelů.

Nová technologie tzv. Plastic OLED displejů totiž posouvá hranice v několika směrech. Není zde potřeba krycího skla, kvůli kterému se nám prohnutých displejů dostávalo opravdu pomálu a jejich výhody byly navíc diskutabilní. Ochrana proti poškození zůstala zajištěna.

 

Nové displeje nejenom že bude možné prohýbat, nebo dokonce skládat, zobrazovače se navíc ztenčí, což povede i k možnosti snížit tloušťku zařízení. Okolo roku 2017 by se tak běžným standardem měly stát přístroje, které jsme zatím mohli vidět  spíše ve futuristických filmech. Dobrou zprávou také je, že prvním přístrojem s tímto displejem jsou chytré hodinky LG G Watch R, které se brzy začnou prodávat i na českém trhu (více informací).

 

Jakub Palata

6 komentářů

  1. Díky za info :-)

    Jinak nadpis a slovo „chystame“ ;-)

  2. Franta (neregistrovaný)

    LG ma zadelano na soudni spory s Applem ktery jako prvni prisel s ohebnym mobilem :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).