LG urychluje vývoj vlajkových lodí: modely V30 a G7 mají přijít dříve, než obvykle

Společnost LG už nechce neustále prohrávat souboje se svým korejským konkurentem Samsungem, byť zatím se jí příliš nedaří. Letošní vlajkový model G6 dokonce LG představilo dříve, než Samsung odhalil svoje „es osmičky“, ale ani to k masovému úspěchu nevedlo. Přesto chce LG tuto praxi opakovat a uvádět své telefony na trh před Samsungem.

Aktuálně LG chystá nástupce modelu V20, podle posledních informací by měl dorazit již letos v srpnu, tedy ve stejný měsíc, kdy Samsung údajně hodlá představit tabletofon Galaxy Note8. LG V30, jak je telefon nazýván, má pohánět dosud nepředstavený čipset Qualcomm Snapdragon 836 a má dostat na čelní stranu OLED panel.

LG prý urychlí i vývoj příští řadové vlajkové lodě G7, která má podle korejského reportu dorazit už v lednu. Spekuluje se, že ji bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845, o jehož výrobu se má postarat společnost TSMC a Samsung tak zřejmě přijde u příštího vlajkového čipsetu od Qualcommu o exkluzivitu.Nepřehlédněte

Qualcomm údajně změní výrobce svých čipsetů a zjednoduší jejich označení

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku