Domů » Bleskovky » Qualcomm údajně změní výrobce svých čipsetů a zjednoduší jejich označení

Qualcomm údajně změní výrobce svých čipsetů a zjednoduší jejich označení

Společnost Qualcomm před nedávnem změnila názvosloví svých čipsetů, které nově nazývá platformami, u nejnižší řady 2xx navíc upustila od používání značky Snapdragon (více informací). Podle čínských zdrojů se nyní Qualcomm u svých čipsetů platforem chystá udělat pořádek v kódovém označování.

Kódová označení a marketingové názvy dosud neměly pranic společného, Snapdragon 835 je např. označován jako MSM8998, Snapdragon 430 je MSM8937, apod. Nově má Qualcomm své mobilní procesory označovat zkratkou SDM a trojčíslím z prodejního jména – chystaný Snapdragon 845 tak máme v budoucích materiálech, benchmarcích atd. nacházet pod označením SDM845.

A když už je řeč o Snapdragonu 845, u něj má podle posledních zpráv dojít ke změně výrobce. Zatímco předloňské a loňské vlajkové Snapdragony 820, 821 a 835 vyráběl Samsung, o výrobu Snapdragonu 845 se má postarat společnost TSMC, a to využitím nového 7nm postupu. Samsung tak údajně ztratil nejen Qualcomm, ale i Apple; jeho letošní čipsety A11 má rovněž vyrábět TSMC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Tak Samsungu to může být jedno, ten si vyrábí Exynos a aspoň mohou zlepšovat svůj procesor a nestarat se i o QC.

    • Když to Samsungu může být jedno, tak se mu divím, že vůbec o tu výrobu stojí. Asi to dělá z čistého altruismu ;-) Aneb názor hodný plku dne.

  2. Ať přejdou na TSMC. Kvalita samsunguj je značně pofiderní a nedůvěryhodná, potvrzená kauzami.

  3. Je to jedině dobře, alespoň Samsung nebude moct říct že prvních „půl roku“ bude QC vyrábět vlajkové modely chipsetu pro ně aby uměle zvýšil svoji prodejnost….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).