Qualcomm údajně změní výrobce svých čipsetů a zjednoduší jejich označení

Společnost Qualcomm před nedávnem změnila názvosloví svých čipsetů, které nově nazývá platformami, u nejnižší řady 2xx navíc upustila od používání značky Snapdragon (více informací). Podle čínských zdrojů se nyní Qualcomm u svých čipsetů platforem chystá udělat pořádek v kódovém označování.

Kódová označení a marketingové názvy dosud neměly pranic společného, Snapdragon 835 je např. označován jako MSM8998, Snapdragon 430 je MSM8937, apod. Nově má Qualcomm své mobilní procesory označovat zkratkou SDM a trojčíslím z prodejního jména – chystaný Snapdragon 845 tak máme v budoucích materiálech, benchmarcích atd. nacházet pod označením SDM845.

A když už je řeč o Snapdragonu 845, u něj má podle posledních zpráv dojít ke změně výrobce. Zatímco předloňské a loňské vlajkové Snapdragony 820, 821 a 835 vyráběl Samsung, o výrobu Snapdragonu 845 se má postarat společnost TSMC, a to využitím nového 7nm postupu. Samsung tak údajně ztratil nejen Qualcomm, ale i Apple; jeho letošní čipsety A11 má rovněž vyrábět TSMC.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku