Domů » Bleskovky » Qualcomm mění názvosloví. Snapdragon už v low-endu neuvidíme

Qualcomm mění názvosloví. Snapdragon už v low-endu neuvidíme

Společnost Qualcomm oznámila změny v označování svých mobilních čipsetů, které bohužel povedou spíše ke znepřehlednění portfolia. Qualcomm chce například upustit od používání slova procesor, neboť její čipy zdaleka neobsahují pouze procesorovou jednotku, ale i grafické jádro, LTE modem, DSP a spoustu dalších instrukcí a technologií.

qualcomm-4

Z tohoto důvodu bude Qualcomm své čipsety nově nazývat „platformy“. Toto přejmenování má patrně příčinu i v tom, že se v blízké budoucnosti nebudou čipy od Qualcommu pohánět pouze smartphony a tablety, ale také automobily, zařízení internetu věcí a v neposlední řadě i levné počítače s Windows. O nich pak bude chtít Qualcomm hovořit jako o zařízeních běžících na platformě Qualcomm Snapdragon.

Desktopová Windows pojedou na ARMových procesorech: smartphony si poradí i s Photoshopem

A když už jsme u Snapdragonů, ani tady nezůstane vše při starém. Qualcomm se rozhodl vyčlenit řadu Snapdragon 2xx, kterou bude nově označovat jako Qualcomm Mobile. Označení Snapdragon tak budeme vídat pouze na procesorech platformách Snapdragon 4xx, 6xx a 8xx, tedy ve střední až nejvyšší třídě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Jo jasně je to čip a budeme tomu říkat platforma. Ten marketing by mohl být už taky trochu erudovaný…

  2. Naopak snapdragon u lowendu budí dojem něčeho lepšího než třebas mediateky ve stejné tride

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).