Cena:

LG: některé vlajkové modely budou s OLED panely, jiné s IPS

U LG bychom v segmentu mobilních telefonů našli celkově dvě různé řady vlajkových lodí – modely řady V a řady G. Nejnovější počin v podobě modelu G7 ThinQ s sebou přinesl IPS panel, podle slov vedení LG tato tradice bude pokračovat i nadále. Modely V naopak budou „tím prémiovějším“ zbožím a budou tak nabízet OLED panely.

Ačkoli jsou IPS displeje v podání LG více než kvalitní, mnozí touží po zdánlivě hezčích barvách, které s sebou přináší již zmíněné OLED panely. Ty jsou však na výrobu o něco dražší a lze je tedy považovat za prémiovější variantu.

Dle slov LG není u řady V důvod měnit OLED panely za IPS. Za tímto zdánlivě nepopulárním rozhodnutím může stát především fakt, že si LG své OLED panely nechává (mimo řadu V) také pro novou generaci iPhone, jejichž displeje jsou z části dodávány také společností LG.

Zajímavé rozhodnutí také učinil americký operátor AT&T. Ten se rozhodl do své nabídky model G7 ThinQ nezařadit, místo něj se totiž zřejmě chystá exkluzivní model, kterým by mohl být V35 ThinQ. Jeho odhalení je naplánováno někdy v létě letošního roku. Designem se nový model nebude nijak zvlášť lišit od svého předchůdce – modelu V30S ThinQ. Zajímavé je také to, že u tohoto modelu zcela chybí výřez v displeji, kterým G7 ThinQ disponuje. O zprávě informoval server Android Headlines.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.