Domů » Bleskovky » LG G7 údajně nedostane OLED displej, LCD vyjde levněji

LG G7 údajně nedostane OLED displej, LCD vyjde levněji

Společnost LG nás na veletrhu MWC ochudila o novou vlajkovou loď, představila pouze lehce vylepšený model V30 z loňského roku. Nástupce LG G6 je nicméně v přípravě a měl by dorazit někdy v květnu. Z korejských zdrojů přicházejí první informace o jeho displeji.

LG údajně u modelu G7 vsadí na LCD panel, byť V30 má na čelní straně displej typu OLED. Přestože jsou OLED displeje tenčí a efektivnější, rozhodující má být cena, která je u LCD poloviční až třetinová. LG podle dřívějších spekulací použije MLCD+ panel, který má být o třetinu úspornější než klasické LCD, a také má nabídnout výrazně vyšší jas. LG má ambice stát se v produkci OLED displejů výrobním gigantem, dokonce má tyto panely dodávat Applu pro příští iPhony. Na nich ale patrně vydělá výrazně více než na vlastních telefonech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Pokud daji levnější displej a opravdu půjde výřez skrývat, tak to bude vidět a to bude škoda….. Každopádně LG musí něčím prorazit a cena naláká víc než možnost skrytí výřezu….

 2. Honza_fon_Prág

  LCD jsou dnes na špičkové úrovni. Nemám problém s tím, když můj další telefon nebude mít OLED displej Jako jo, bylo by to fajn, ale není to mandatory.

  Takže, pokud poukážeme na Samsung displeje u TV – říkají ji QLED – už tam jde vidět, že LCD displeje jsou na špičkové úrovni. Naopak, pokud se ještě sníží spotřeba u LCD, tak proč ne. G7 s LCD je fajn. I G6 má LCD IPS na brutálně vysoké kvalitě…

 3. LCD jsou v dnešní době na špičkové úrovni. Klidně ať použijí LCD. Bez OLED a AMOLEDu se obejdu. Stačí mi vidět v Datartu, Elektroworldu a jiných obchodech vypálené či nažloutlé displeje od Samsungu. Co by udělal AMOLED kdybych měl zapnutý delší dobu výřez a pak ho vypl :-) .

  • Nic, černá bude vždy černá.

  • Paradoxně umí amoled zobrazit dobře jen jednu barvu a to jen tu, při které je vypnutý????

  • Michal (neregistrovaný): Aha. A tady asi kecají. [odkaz]

   Přečti si nadpis.

   a tady:

   [odkaz]

  • Boze, to je k0k0t! :-D :-D :-D

   Hezky, jak na tlacitko. Zmacknes, a xzeit pribehne branit svou modlu. Zacinas me cim dal vic bavit. ;-)

  • Testy hovoří jasně. Barevná dokonalost. Jedině u OLED – zatím.
   No a zase reaguješ na mě. Zábavné to sledovat.

  • 9 minut, lepsi se :-D :-D :-D

  • Xzeita neřešte té pomatenec, co bude vám dávat podřadné weby, každý si vybere sám né podle Xzeita co tomu prd rozumí.

  • Martin (neregistrovaný): Zase si píšeš sám pro sebe?

  • Nevím, co dělají v Datartu, ale jestli mají statické obrázky a jede to zapnuté 24 hodin v kuse, nedivím se. Já měl AMOLED již několik a k LCD bych se nevracel. Vypálení nikdy nikde nic

  • Až budeš používat GPS s plným jasem tak pochopíš.

  • GPS na telce? huh

  • Kdo mluví o TV? to vlákno je jinde :)

  • Martine, nech ho, lukass71 je opět mimo.

  • AMOLED dokáže najlepšie zobraziť všetky farby až mimo schopnosti ľudského oka. To je holý fakt ale nie každému sa AMOLED páči. Ale výber je a môžete si kúpiť to čo vám vyhovuje. V tomto má Android výhodu človek ma oveľa väčší výber.

 4. Super, alespon ze v LG maji rozum.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).