Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » LG G7 údajně nedostane OLED displej, LCD vyjde levněji

LG G7 údajně nedostane OLED displej, LCD vyjde levněji

Společnost LG nás na veletrhu MWC ochudila o novou vlajkovou loď, představila pouze lehce vylepšený model V30 z loňského roku. Nástupce LG G6 je nicméně v přípravě a měl by dorazit někdy v květnu. Z korejských zdrojů přicházejí první informace o jeho displeji.

LG údajně u modelu G7 vsadí na LCD panel, byť V30 má na čelní straně displej typu OLED. Přestože jsou OLED displeje tenčí a efektivnější, rozhodující má být cena, která je u LCD poloviční až třetinová. LG podle dřívějších spekulací použije MLCD+ panel, který má být o třetinu úspornější než klasické LCD, a také má nabídnout výrazně vyšší jas. LG má ambice stát se v produkci OLED displejů výrobním gigantem, dokonce má tyto panely dodávat Applu pro příští iPhony. Na nich ale patrně vydělá výrazně více než na vlastních telefonech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Fbio (neregistrovaný)

  Pokud daji levnější displej a opravdu půjde výřez skrývat, tak to bude vidět a to bude škoda….. Každopádně LG musí něčím prorazit a cena naláká víc než možnost skrytí výřezu….

 2. Honza_fon_Prág (neregistrovaný)

  LCD jsou dnes na špičkové úrovni. Nemám problém s tím, když můj další telefon nebude mít OLED displej Jako jo, bylo by to fajn, ale není to mandatory.

  Takže, pokud poukážeme na Samsung displeje u TV – říkají ji QLED – už tam jde vidět, že LCD displeje jsou na špičkové úrovni. Naopak, pokud se ještě sníží spotřeba u LCD, tak proč ne. G7 s LCD je fajn. I G6 má LCD IPS na brutálně vysoké kvalitě…

 3. Honza L. (neregistrovaný)

  LCD jsou v dnešní době na špičkové úrovni. Klidně ať použijí LCD. Bez OLED a AMOLEDu se obejdu. Stačí mi vidět v Datartu, Elektroworldu a jiných obchodech vypálené či nažloutlé displeje od Samsungu. Co by udělal AMOLED kdybych měl zapnutý delší dobu výřez a pak ho vypl :-) .

 4. Viki (neregistrovaný)

  Super, alespon ze v LG maji rozum.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel