LG G7 údajně nedostane OLED displej, LCD vyjde levněji

Společnost LG nás na veletrhu MWC ochudila o novou vlajkovou loď, představila pouze lehce vylepšený model V30 z loňského roku. Nástupce LG G6 je nicméně v přípravě a měl by dorazit někdy v květnu. Z korejských zdrojů přicházejí první informace o jeho displeji.

LG údajně u modelu G7 vsadí na LCD panel, byť V30 má na čelní straně displej typu OLED. Přestože jsou OLED displeje tenčí a efektivnější, rozhodující má být cena, která je u LCD poloviční až třetinová. LG podle dřívějších spekulací použije MLCD+ panel, který má být o třetinu úspornější než klasické LCD, a také má nabídnout výrazně vyšší jas. LG má ambice stát se v produkci OLED displejů výrobním gigantem, dokonce má tyto panely dodávat Applu pro příští iPhony. Na nich ale patrně vydělá výrazně více než na vlastních telefonech.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku