LG ve druhém čtvrtletí vydělalo na každém smartphonu pouze 30 haléřů

Korejská společnost LG zveřejnila výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí letošního roku. V tomto období LG utržilo 12,96 miliard dolarů, což je oproti stejnému období v loňském roce pokles o 7,6 procent, čistý zisk ovšem klesl o 45 procent na 195 milionů dolarů (asi 4,9 miliard korun). Toto číslo mají mimo jiné na svědomí neuspokojivé výsledky mobilní divize.

  
Současná vlajková loď LG G4 (recenze)

LG prodalo v uplynulém čtvrtletí 14,1 milionů smartphonů, přičemž 8,1 milionů z těchto zařízení podporuje sítě LTE. Mobilní divize utržila 3,3 miliard dolarů (80 miliard korun) a skončila ve velmi hubeném zisku 172 tisíc dolarů (4,2 milionu korun). To znamená, že LG na každém prodaném telefonu vydělalo pouze 30 haléřů. Nutno podotknout, že vlajková loď LG G4 se začala prodávat až na začátku června, tudíž může pozitivně podepsat na výsledcích v příštím čtvrtletí. Nedařilo se ani zábavní divizi LG, která produkuje televizory. Nižší poptávka měla na svědomí o 22,7 procent nižší tržby než v loňském roce, korejský výrobce však doufá v úspěch svých 4K televizorů. 

 

V následujícím čtvrtletí se chce LG soustředit na výrobu a propagaci nízkonákladových telefonů na rozvojové trhy, stejně tak do konce letošního roku plánuje představit novou vlajkovou loď.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku