Domů » Bleskovky » Levný telefon od Applu hned tak nebude. Premiéra iPhone 9 byla odsunuta na neurčito

Levný telefon od Applu hned tak nebude. Premiéra iPhone 9 byla odsunuta na neurčito

Představení nástupce iPhone SE, o kterém se mluví jako o iPhone 9, iPhone SE 2 nebo jen iPhone, bylo kvůli koronaviru odloženo na neurčito. S odvoláním na zdroje z Applu o tom informoval web Cult of Mac.

iphone 9 1
Takto by měl vypadat iPhone 9 (zdroj: onLeaks)

Nový telefon pro masy měl být představen koncem března v rámci letošního ročníku vývojářské konference Applu WWDC, která bude podle všeho zrušena, protože úřady kalifornského okresu Santa Clara jako opatření proti koronaviru zakázaly do konce měsíce akce s účastí nad tisíc lidí. Kromě něj zde měl být veřejnosti odhalen nový iPad Pro.

Nejde však jen o velmi pravděpodobnou ztrátu dějiště pro oznámení nových produktů, Apple se také potýká s opožděním jejich výroby v továrnách svých dodavatelů v Číně, protože ti kvůli koronaviru dočasně uzavřeli výrobní linky. Společnost prý připravila předběžný harmonogram startu masové výroby, avšak vzhledem k tomu, že situace se mění ze dne na den, nechce zatím stanovit závazné datum launche.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na