Domů » Bleskovky » Letošní iPhony mají zřejmě jednu spící funkci – reverzní bezdrátové nabíjení

Letošní iPhony mají zřejmě jednu spící funkci – reverzní bezdrátové nabíjení

Apple před nedávnem představil čtveřici nových iPhonů, mezi jejichž největší inovace patří mimo jiné technologie bezdrátového nabíjení MagSafe. Cívka pro tradiční bezdrátové nabíjení standardu Qi je u těchto telefonů obehnána prstencem z magnetů, který umožňuje přesné připojení nejen bezdrátové nabíječky, ale i dalšího příslušenství. Apple má určitě s technologií MagSafe velké plány, jeden z nich zřejmě prozrazují dokumenty certifikační autority FCC.

iPhone 12 Pro s MagSafe nabíječkou
iPhone 12 Pro s MagSafe nabíječkou

V nových iPhonech zřejmě spí reverzní bezdrátové nabíjení

V nich našel Jeremy Horowitz ze serveru VenureBeat zmínku o podpoře nabíjecí funkce WPT, která může na frekvenci 360 kHz dobíjet různé příslušenství, včetně dosud nepředstavených produktů od Apple. Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg se patrně jedná o skrytou funkci reverzního bezdrátového nabíjení, kterou zřejmě Apple „probudí“ ve chvíli, kdy pro ni bude připraveno příslušenství, například nové krabičky pro bezdrátová sluchátka. Ta mají mimochodem dorazit už na jaře příštího roku.

Ze zad iPhonů by se mohly dobíjet i další jablečné produkty, například hodinky Apple Watch nebo chystané geolokační štítky AirTags. iPhone by měl sám rozpoznat, jaké příslušenství mu bylo připojeno na záda, neboť pro „ohmatání“ MagSafe produktů využívá technologii NFC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Tak to bude bomba. Apple opět výrobcům a konkurenci vytře zrak. To by mohli přidat softwarovým updajtem ne?

  • Jak jako vytře zrak? Čím? Reverzním bezdrátovým nabíjením?

   • jj, páč Apple to bude mít lepší a propracovanější než konkurence. už díky magnetům!

   • No jasně, já zapomněl. Ty magnety jsou něco spešl, že? :D. Konkurence má reverzní nabíjení už 2 roky.

   • Já ti řikam, xzeite, dej tomu 4 roky, kamera se přemístí na střed telefonu a magsafe bude mount na fotopříslušenství. Zapiš si má slova.

   • Ale to já nijak nepopírám. Akorát nechce dávat na telefon něco navíc, co musim mít v kapse, nebo batohu. Máme tady cihlicku o maximálních rozměrech 170x80x10mm a nacpi to prostě dovnitř. Chci to mít stále u sebe v jednom přístroji. Samozřejmě to příslušenství navíc tomu nijak neodporuje. Kromě toho, takové různé nastavujíci kryty atp už tu byly. Nokia 1020 kterou jsem mel kdysi to měla. [odkaz]

   • a co bude to fotoprislusenstvo akoze robit? Co tam chces davat? Nejake polarizacne filtre?

   • Jaroslav Hronek

    Ty u Apple jsou fakt ubožáci

   • To ty taky, dedku Jaroslave.

  • Jak jako vytře zrak? Vždyť už to mají snad všichni. Kromě magsafe..

   • Ale tak ten magsafe to relativně posouvá, ať už připnutí hodinek/sluchátek k telefonu nebo „secvaknutí“ dvou iPhonů.

   • Ok, ale nazvat to vytřením zraku?
    Dva iphony k sobě asi nepřicvakneš, když mají shodné pole.

   • Tak to já netvrdím, to tvrdí on. Jen říkám, že určitá přidaná hodnota tam je.

   • …tak bude ten vrchní levitovat. To bude teprve ekosystém TWL…

   • Pockej, technologie LevSafe prijde az pristi rok

   • to by bolo cool, ale asi by sa to potom moc nenabijalo

   • Pricvaknes dva iphony, predpokladam ze v nastaveni bude mozne zmenit polaritu magnetickeho pole. Opravdu myslis, ze Apple nemysli na vsechno?

 2. Moment, reverzni bezdratove nabijeni, neni to nahodou ta technologie, kterou nekdo uvadel jako vyhodu u Samsungu, a pro ovecky to byla zbytecna kravina?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).