Příští AirPods dostanou kratší nožičky, z AirPods Pro je Apple odstraní úplně

Apple AirPods Pro

V roce 2016 přestavil Apple první generaci AirPods a rozpoutal tak velkou sluchátkovou revoluci. Toto drobné příslušenstvím ukázalo cestu ostatním výrobcům a zahájilo postupné mizení kabelových sluchátek z našich kapes a analogového 3,5mm konektoru z našich smartphonů. AirPods jsou pro Apple důležitým produktem, proto se nelze divit, že firma z Cupertina chystá na příští rok nové modely.

AirPods Pro přijdou o nožičky, AirPods je budou mít kratší

Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg dojde v příštím roce jak k upgradu základních AirPods, tak i AirPods Pro. Vybavenější model údajně čeká velká designová revoluce – Apple údajně ze sluchátek odstraní ikonické nožičky, takže budou spíše podobná např. sluchátkům od Samsungu. Design má být více zakulacený a má víc vyplňovat prostor ucha. Vzhledem k menším rozměrům má být pro Apple výzvou dostat do takto malých špuntíků všechny technologie, dokonce se prý může stát, že výsledný design bude nakonec méně ambiciózní, než bylo původně plánováno.

Upgrade se nevyhne ani základním AirPods. U nich má taktéž dojít ke zkracování nožiček, nikoliv však k jejich úplnému odstranění; jejich velikost by se mohla pohybovat na úrovni současných AirPods Pro. Tato sluchátka mají podle Marka Gurmana dostat vyměnitelné náušníky; je tedy možné, že Apple vymění peckový design za špuntový.

airpods 2

Oboje nová sluchátka mají dostat nové čipy a větší výdrž baterie. Kromě toho se spekuluje i o náhlavních sluchátkách AirPods Studio, která měla být představena ještě letos, ale kvůli problémům ve výrobě byla údajně jejich premiéra odsunuta na příští rok.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku