Domů » Bleskovky » Letošní iPhony dostanou 7nm čipset. Začala jeho masová výroba

Letošní iPhony dostanou 7nm čipset. Začala jeho masová výroba

Apple by měl letos představit hned čtyři nové iPhony, přičemž minimálně dva (nástupce iPhone X a jeho většího sourozence) bude pohánět zbrusu nový čipset Apple A12. Tento mobilní procesor bude vyrábět tchajwanská společnost TSMC a využije k tomu dosud nejmodernější 7nm výrobní proces.

Pochopitelně ani jedna ze stran tento fakt nepřiznala, nicméně společnost TSMC nedávno oficiálně oznámila, že začíná (nějaké) 7nm čipy masově vyrábět. Podle agentury Bloomberg se nová generace jablečných čipsetů bude vyrábět v továrně Hsinchu na Tchawanu. Menší výrobní proces znamená efektivnější chod čipsetu, tedy jeho vyšší výkon při srovnatelné spotřebě se současnou 10nm generací. K přechodu na 7nm proces se připravuje i Samsung, ten však proběhne až v druhé polovině letošního roku, a korejská firma jej tak zřejmě nejprve použije při produkci vlastních čipsetů Exynos.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Nádhera!

  2. Todi (neregistrovaný)

    No mě berou pěkné ženy a auta, ale tak každej podle svého gusta :).

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *